Darmowe oprogramowanie pulpitu zdalnego TeamViewer

TeamViewer to bezpłatne oprogramowanie umożliwiające zarządzanie pulpitem zdalnym. Dostępne jest bezpłatnie dla każdego użytkownika, o ile przeznaczone jest do użytku osobistego, niekomercyjnego. Jeśli będziesz przestrzegał postanowień licencji, dołączysz do ogromnej społeczności użytkowników zadowolonych z TeamViewer i jego możliwości. Możesz też znieść wszystkie ograniczenia kupując licencję. Zwłaszcza, jeśli zamierza korzystać z pulpitu zdalnego do celów komercyjnych lub masz podejrzenie, że zakres jego użycia daleko wykracza poza użycie prywatne.

Program TeamViewer jest najbardziej znanym oprogramowaniem do zdalnego pulpitu na świecie. Jest to możliwe m.in. za sprawą obsługi wielu platform, które pozwalają na szybkie połączenie i udostępnienie pulpitu, w tym urządzeń mobilnych a także telewizorów, itp.   Najlepsze oprogramowanie do zdalnego dostępu umożliwia na szybkie i łatwe uzyskanie dostępu do jednego komputera (lub innego urządzenia) z drugiego i sterować nim za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu. To wygodne rozwiązanie, np. za pomocą TeamViewer, umożliwia zarówno szybkie świadczenie wsparcia technicznego a wielu przypadkach ułatwia także zarządzanie wieloma urządzeniami w Twojej sieci.

Konfiguracja pulpitu zdalnego w narzędzu TeamViewer

O ile najczęściej używaną konfiguracją jest połączenie dwóch komputerów celem świadczenia pomocy technicznej, w ten sam sposób możesz połączyć się np. z urządzeniem mobilnym, a nawet telewizorem, np. z systemem Android TV. Taka funkcjonalność pozwala to na dostęp i używanie komputerów oraz urządzeń, które nie są tylko w w jednym budynku, firmie czy sieci – mogą one znajdować się nawet po drugiej stronie świata.

Oprogramowanie pulpitu zdalnego za darmo

Nie musisz posiadać płatnej licencji TeamViewer jeśli chcesz korzystać z oprogramowania w domu lub w gronie najbliższych przyjaciół. O ile nie korzystasz z programu komercyjnie, nie będzie to w żaden sposób niezgodne z postanowieniami licencji. Istnieje sytuacja w której narzędzia zidentyfikują Twoją pracę jako komercyjną. Może tak się zdarzyć jeśli będziesz zbyt często nawiązywał połączenie z dużą liczbą pulpitów zdalnych. W tej sytuacji zespół TeamViewer może ograniczyć działanie Twojej bezpłatnej licencji lub zachęcić do skorzystania z zakupu płatnego oprogramowania. Jeśli uważasz, że nadal korzystasz z oprogramowania prywatnie, zgłoś to do zespołu supportu aby znieść ograniczenia.

Zgodnie z postanowieniami licencji: Korzystanie z darmowej wersji jest dozwolone wyłącznie do własnych, prywatnych, niekomercyjnych celów Klienta (np. bezpłatna pomoc komputerowa dla partnera). Korzystanie z darmowej wersji do wykonywania zawodu  lub do celów, za które klient bezpośrednio lub pośrednio otrzymuje wynagrodzenie (np. praca zespołowa ze współpracownikami, bezpłatne wsparcie udzielane stronom trzecim) ) nie kwalifikuje się jako użytek prywatny (źródło: Umowa licencyjna użytkownika TeamViewer – www.teamviewer.com)

Kto może korzystać z TeamViewer za darmo

TeamViewer dostępny jest za darmo tylko dla użytkowników prywatnych, czyli korzystających z oprogramowania w celach niekomercyjnych. Chociaż oprogramowanie pulpitu zdalnego dba o prywatność i bezpieczeństwo, oferując m.in. wbudowany VPN (szyfrowane połączenia) czy uwierzytelnianie dwuskładnikowe, w bardzo ograniczonym zakresie stara się kontrolować dystrybucję i użytkowanie jego bezpłatnej wersji. W przypadku gdy oprogramowanie uzna (na podstawie wew. mechanizmów kontroli), że oprogramowanie prywatne używane jest w celach komercyjnych, może przerwać działanie programu. Jeśli oprogramowanie wykryje nieodpowiednie użycie aplikacji, może wyświetlić komunikat „Program TeamViewer jest używany w środowisku komercyjnym” lub ograniczyć czas zdalnej sesji do 5 minut.

Jeśli masz wątpliwość co do przeznaczenia oprogramowania, zalecamy zakup licencji. Ofertę home.pl na oprogramowanie TeamViewer znajdziesz na dedykowanej stronie produktu.

Sprawdź także:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

TeamViewer narzędzie do dostępu zdalnego

Umożliwia zarządzanie i obsługiwanie komputerów, serwerów oraz innych urządzeń podczas połączenia zdalnego (nawet przez urządzenia mobilne). Pracuj zdalnie z każdego miejsca.