Jak w .htaccess korzystać z komendy Expires na hostingu?

Szybki hosting dla WordPressa

W home.pl możesz używać komendy “Expires” w pliku .htaccess na serwerach współdzielonych. Stosując kombinacje komend “:Location” oraz “Expires” możesz ustalić ważność pobieranych dokumentów.

Format polecenia “Expires” jest następujący:

Expires kod_czasu

Gdzie kodem_czasu są:

  • A – kod ten określa, że czas ważności jest ustawiony od chwili, w której Klient pobrał dokument,
  • M – kod ten określa, że czas ważności jest liczony od daty modyfikacji danego dokumentu.


Przykład 1.

:Location *.(gif|jpg)
Expires A3600
:Location

Wszystkie pliki z rozszerzeniami .gif oraz .jpg mają czas ważności ustawiony na jedną godzinę od pobrania. Oznacza to, że po upływie tego czasu przeglądarka usunie pliki ze swojej pamięci i ponownie pobierze je z serwera.

Przykład 2.

:Location *.(gif|jpg|png)
Expires M2592000
:Location

Wszystkie pliki z rozszerzeniami .gif, .jpg oraz .png mają czas ważności ustawiony na 2592000 sekund (30 dni). Oznacza to, że po upływie 30 dni od daty modyfikacji przeglądarka usunie pliki ze swojej pamięci i ponownie pobierze je z serwera.

Powyższy artykuł dotyczy działania i konfiguracji pliku .htaccess w ramach hostingu współdzielonego, tj. usług np. Hosting Start, Hosting Biznes, Hosting Profesjonalny i Hosting Premium, WordPress Hosting SSD, a także Business Email i hostingu eSklep. Powyższe komendy mogą nie działać prawidłowo, w przypadku dodania ich bezpośrednio w panelu sklepu eSklep.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie