Jak wstawiać moduły na stronie w Click Web?

Przed rozpoczęciem wprowadzania zmian w stronie WWW, upewnij się, czy korzystasz z najnowszej wersji kreatora Click Web. Poniższy artykuł wyjaśnia konfigurację kreatora WWW w wersji sprzed aktualizacji.

 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak wykonać aktualizację kreatora WWW do najnowszej wersji.
 • Kliknij tutaj, aby przejść do artykułów w bazie wiedzy, dot. najnowszej wersji kreatora Click Web.

Moduły inaczej widgety, to dynamiczne elementy strony WWW, które w zależności od swojej funkcji, prezentują wybrane treści. Moduły mogą więc zawierać w sobie pola tekstowe, graficzne, animacje, ramki z kodami, a także mogą być odnośnikami do innych stron WWW lub przyciskami akcji, np. powodujące uruchomienie aplikacji Skype na komputerze.

Większość modułów dostępnych w Click Web dopasowuje się do całej szerokości strony WWW, lub tylko do szerokości kolumny, w której zostały umieszczone. Moduły można nie tylko wstawiać jeden obok drugiego (system kolumn), ale także jeden nad drugim.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o kolumnach i ich zastosowaniu przy tworzeniu strony WWW.

Moduły są elementami, które można wprowadzać tylko w polu edycji/treści strony WWW, nie można ich umieszczać w nagłówku strony ani w stopce. Rozwiązanie to gwarantuje zachowanie responsywności strony WWW, a także zachowanie sugerowanego ogólnego schematu wyglądu.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest responsywność strony WWW.

Każdy z modułów posiada swoją osobną konfigurację. Zwykle po jego umieszczeniu i kliknięciu na niego, po lewej stronie okna, pojawią się dostępne dla wybranego modułu ustawienia. Pamiętaj o tym podczas dodawania kolejnych elementów na swojej stronie, gdyż od tej konfiguracji będzie zależało jego poprawne działanie. W przypadku modułów kodu lub tekstu, ustawienia tych modułów będziesz mógł zmienić bezpośrednio w oknie zawartości.

Dodawanie wybranego modułu do strony WWW

 1. Przejdź do opcji Podstrony (lewa strona ekranu), a następnie wybierz Dodaj element na górnym pasku.

  dodaj_element.png

 2. Odszukaj odpowiedni moduł w rozwijanym menu. Złap moduł klikając na niego lewym przyciskiem myszki, trzymając przycisk przeciągnij go w dowolne miejsce na swojej stronie WWW.

  pay_pal_module1.png

  • Charakterystyczną zmianą jaka nastąpi po złapaniu wybranego modułu, będzie wyszarzenie się części strony w kreatorze. Do dyspozycji użytkownika pozostanie tylko miejsce wyszczególnione przerywaną linią np. z białym tłem.

  • Umieszczając moduł, dodatkowo w wyznaczonym do edycji polu, pojawi się granatowa linia, która podczas przesuwania kursora z modułem, może zmienić swoje położenie. Zmiana położenia granatowej linii będzie zależna od tego ile modułów zostało dodanych wcześniej do strony oraz ile zostało utworzonych kolumn. Umieść moduł w miejscu, w którym granatowa linia zostanie zlokalizowana podczas poruszania modułem.

  • Moduły można umieszczać zarówno wybierając całą szerokość strony, granatowa linia będzie wtedy wyświetlała się na całej szerokości pola edycji, a także można je dodawać do poszczególnych kolumn, granatowa linia przyjmie krótszą postać, na szerokość wybranej kolumny.

   Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu i edycji kolumn oraz ich zastosowaniu.

  • Moduły można umieszczać jeden pod drugim oraz obok siebie (kolumny). Łącząc kilka modułów, np. obraz, tekst i przycisk płatności, możesz w łatwy sposób stworzyć ciekawą podstronę ofertową.

   przyklad_kolumny.png

 3. Po dodaniu modułu na stronę WWW, kliknij lewym przyciskiem myszki na wstawiony moduł. Po lewej stronie ekranu kreatora pojawi się menu jego konfiguracji.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl