Jak zacząć z Office 365 w home.pl – szybki start!


Właśnie dokonałeś zakupu Office 365 i chciałbyś jak najszybciej rozpocząć pracę z pakietem Microsoft. Uruchomienie usługi Office 365 w home.pl składa się z trzech prostych kroków:

Niezależnie od tego, który pakiet Office 365 posiadasz, proces jego uruchomienia wygląda identycznie. W przypadku pakietu Business oraz Business Premium, poza dostępem on-line do aplikacji Office Web Apps, masz dodatkowo możliwość zainstalowania pakietu na komputerze lub innym urządzeniu. Przy pakiecie Business Essential przewidziany jest tylko dostęp do aplikacji Office Web Apps, czyli tylko w trybie on-line .

Z chwilą zamówienia usługi Office 365, otrzymujesz natychmiast dostęp do panelu cp.home.pl, który odpowiedzialny jest za opłacanie usług oraz rozliczenia, a także podstawową konfigurację pakietu Office, np. dodanie nowych użytkowników i przypisanie licencji. Do panelu cp.home.pl możesz zalogować się jeszcze przed opłaceniem usługi, jednak sam panel nie daje dostępu do oprogramowania Microsoft.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o opłacaniu usług Office 365 w home.pl

Po opłaceniu usługi Office 365, w panelu klienta home.pl zostaną udostępnione dane do logowania do panelu usługi Office 365. Będą to dane właściwego konta w usłudze Microsoft Office. Konto administratora umożliwia zarządzanie usługą Office 365, w tym dostęp do: aplikacji, dodawania użytkowników, zarządzania licencją.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić w jaki sposób zakupić oprogramowanie Office365 w home.pl.

Jak zalogować się do usługi Office 365?

Po opłaceniu usługi Office 365 (np. za pośrednictwem panelu cp.home.pl), otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com, który odpowiada za właściwe zarządzanie usługą Office 365. W oknie logowania podaj dane dostępowe do konta w usłudze Office 365. Dane dostępne są w panelu klienta home.pl, o tym jak je odszukać, dowiesz się więcej z tego artykułu.

office-365log.png
Rys. Okno logowania do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com
Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat dostępnych paneli administracyjnych oraz danych dostępowych do konta Office 365.

Przypisywanie licencji pierwszemu użytkownikowi Office 365

Po zalogowaniu do panelu: https://login.microsoftonline.com, pierwszym niezbędnym krokiem jest przypisanie pierwszej licencji do użytkownika. Jeśli zdecydowałeś się na zakup jednej licencji, skorzystaj z poniższej instrukcji, aby przypisać subskrypcje i uruchomić usługę Office 365. Jeśli posiadasz natomiast kilka licencji dla wielu użytkowników, to kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak przypisać wiele licencji do wielu użytkowników.

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com

 2. Po zalogowaniu, wybierz z lewej strony zakładkę Użytkownicy, a następnie kliknij Aktywni użytkownicy.

 3. Na wyświetlonej liście użytkowników, zaznacz wybranego użytkownika (administratora) i kliknij przycisk Edytuj, aby przejść do modyfikacji jego ustawień. Możesz też kliknąć nazwę wybranego użytkownika, aby rozpocząć zmianę jego ustawień.

 4. Po prawej stronie ekranu, zostanie wyświetlony podgląd podstawowych informacji o użytkowniku.

  • Kliknij przycisk Edytuj, aby przejść do edycji ustawień wybranego użytkownika. Aby dokończyć konfigurację patrz pkt. 5.
  • Kliknij przycisk Przypisana licencja –> Edytuj, aby przejść do edycji ustawień licencji na skróty. Po lewej stronie ekranu pojawi się okno wyboru licencji dla wskazanego użytkownika. Zapisz zmiany.
 5. W wyświetlonym oknie po lewej jego stronie wybierz zakładkę Licencje (Licenses).

 6. Dokonaj modyfikacji w obszarze Przypisywanie licencji:
  • Zaznacz licencję, którą chcesz przypisać danemu użytkownikowi,

  • Odznacz licencję, jeśli chcesz anulować jej przypisanie danemu użytkownikowi.

 7. Wprowadzone zmiany zatwierdź przyciskiem Zapisz lub cofnij przyciskiem Anuluj.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o przypisywaniu i usuwaniu licencji użytkownikom.

Jak pobrać i uruchomić usługę Office 365?

Po przypisaniu licencji użytkownikom, możesz pobrać i/lub uruchomić usługę Office 365. Podczas logowania do panelu https://login.microsoftonline.com, możesz użyć danych logowania dla utworzonego użytkownika, do którego przypisałeś licencję Office 365.

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com

 2. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego https://login.microsoftonline.com, w zależności od wybranego pakietu, będziesz mieć możliwość uruchomienia aplikacji Office 365 on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps) i/lub pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365 na komputerze lub urządzeniu mobilnym

  • W celu uruchomienia aplikacji Office 365 online, kliknij odpowiednią ikonę:

  o31-wspolpracuj.jpg

  • W celu pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365, kliknij przycisk “Zainstaluj” widoczny pod ikonami dostępnych aplikacji.

 3. W nowym widoku, po lewej stronie ekranu znajdziesz dostępne aplikacje, które możesz zainstalować w ramach posiadanej licencji. Wybierz interesujące Cię oprogramowanie, a następnie kliknij jego nazwę.
 4. Przechodząc do poszczególnych zakładek z aplikacjami, zobaczysz informacje o dostępnym oprogramowaniu oraz możliwość zarządzania instalacjami, które pozwolą określić, gdzie i kiedy instalowałeś już wybrane oprogramowanie.

 5. Kliknij przycisk “Zainstaluj” aby rozpocząć proces instalacji. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji, która zainicjuje cały proces pobierania plików instalacyjnych oraz sfinalizuje go. Zatwierdź pobieranie aplikacji. Jeśli nie uruchomi się automatycznie, przejdź do folderu z pobranymi plikami i uruchom program.

 6. Dalsza część instrukcji opisuje proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym. Po kliknięciu przycisku “Zainstaluj teraz” rozpocznie się proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365. Podczas instalacji realizowanej w tle możesz korzystać ze swoich programów, ale nie wyłączaj komputera oraz dostępu do Internetu.

  o32.jpg

 7. Podczas trwania instalacji w tle, na ekranie zostanie wyświetlona prezentacja na temat Office 365. Zapoznaj się z przedstawionymi w prezentacji informacjami.

  o33.jpg

 8. Podczas instalacji zostanie wyświetlony ekran, w którym należy określić ustawienia poufności informacji oraz zaakceptować warunki Umowy licencyjnej pakietu Microsoft Office.

  o34.jpg

 9. W następnym etapie instalacji zostaniesz poproszony o zdefiniowanie wyglądu pakietu Office 365.

  o36-wyglad.jpg

 10. Po zainstalowaniu pakietu Office 365, na ekranie zostanie wyświetlony poniższy komunikat. Kliknij przycisk “Zobacz”, aby w postaci prostej prezentacji poznać mnóstwo wspaniałych, nowych rzeczy, które oferuje pakiet Office 365.

  o37.jpg

 11. Pakiet Microsoft Office obsługuje wiele różnych formatów plików. Po zakończeniu instalacji pakietu Office 365 możesz zostać poproszony o zdefiniowanie formatu plików, którego chcesz używać jako domyślnego w programach typu Microsoft Word, Microsoft Excel itp.

  Sugerujemy wybranie opcji “Formaty Office Open XML”, która obsługuje wszystkie funkcje pakietu Microsoft Office.

  o38.jpg

 12. Instalacja Office 365 na komputerze lokalnym została zakończona. Możesz rozpocząć korzystanie z usługi.

o50.jpg

Powyższa instrukcja opisuje proces pobierania i instalacji pakietu Office 365 na komputerze lub innym urządzeniu. Wyjątkiem są pakiety BUSINESS ESSENTIALS oraz ENTERPRISE E1, które umożliwiają dostęp do Office 365 tylko w wersji on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps).
Jak zamówić pakiet biurowy Office 365 w home.pl?
Poprzedni
Czym jest i do czego służy Office 365?
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub