Jak zacząć z Office 365 w home.pl – szybki start!


Właśnie dokonałeś zakupu Office 365 i chciałbyś jak najszybciej rozpocząć pracę z pakietem Microsoft. Uruchomienie usługi Office 365 w home.pl składa się z trzech prostych kroków:

Niezależnie od tego, który pakiet Office 365 posiadasz, proces jego uruchomienia wygląda identycznie. W przypadku pakietu Business oraz Business Premium, poza dostępem on-line do aplikacji Office Web Apps, masz dodatkowo możliwość zainstalowania pakietu na komputerze lub innym urządzeniu. Przy pakiecie Business Essential przewidziany jest tylko dostęp do aplikacji Office Web Apps, czyli tylko w trybie on-line .

Logo Office 365

Z chwilą zamówienia usługi Office 365, otrzymujesz natychmiast dostęp do panelu panel.home.pl, który odpowiedzialny jest za opłacanie usług oraz rozliczenia, a także podstawową konfigurację pakietu Office, np. dodanie nowych użytkowników i przypisanie licencji. Do panelu panel.home.pl możesz zalogować się jeszcze przed opłaceniem usługi, jednak sam panel nie daje dostępu do oprogramowania Microsoft.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o opłacaniu usług Office 365 w home.pl

Po opłaceniu usługi Office 365, w Panelu klienta home.pl zostaną udostępnione dane do logowania do panelu usługi Office 365. Będą to dane właściwego konta w usłudze Microsoft Office. Konto administratora umożliwia zarządzanie usługą Office 365, w tym dostęp do: aplikacji, dodawania użytkowników, zarządzania licencją.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić w jaki sposób zakupić oprogramowanie Office365 w home.pl.

Jak zalogować się do usługi Office 365?

Po opłaceniu usługi Office 365 (np. za pośrednictwem panelu panel.home.pl), otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com, który odpowiada za właściwe zarządzanie usługą Office 365. W oknie logowania podaj dane dostępowe do konta w usłudze Office 365. Dane dostępne są w Panelu klienta home.pl, o tym jak je odszukać, dowiesz się więcej z tego artykułu.

Panel Office 365 - Okno logowania - Zaloguj się za pomocą konta organizacyjnego
Rys. Okno logowania do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com
Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat dostępnych paneli administracyjnych oraz danych dostępowych do konta Office 365.

Przypisywanie licencji pierwszemu użytkownikowi Office 365

Po zalogowaniu do panelu: https://login.microsoftonline.com, pierwszym niezbędnym krokiem jest przypisanie pierwszej licencji do użytkownika. Jeśli zdecydowałeś się na zakup jednej licencji, skorzystaj z poniższej instrukcji, aby przypisać subskrypcje i uruchomić usługę Office 365. Jeśli posiadasz natomiast kilka licencji dla wielu użytkowników, to kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak przypisać wiele licencji do wielu użytkowników.

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com

 2. Po zalogowaniu, wybierz z lewej strony zakładkę Użytkownicy, a następnie kliknij Aktywni użytkownicy.

  Panel Office 365 - Użytkownicy - Wybierz opcję Aktywni użytkownicy

 3. Na wyświetlonej liście użytkowników, zaznacz wybranego użytkownika (administratora) i kliknij przycisk Edytuj, aby przejść do modyfikacji jego ustawień. Możesz też kliknąć nazwę wybranego użytkownika, aby rozpocząć zmianę jego ustawień.

  Panel Office 365 - Użytkownicy - Aktywni użytkownicy - Lista - Zaznacz wybranego użytkownika i Kliknij przycisk Edytuj

 4. Po prawej stronie ekranu, zostanie wyświetlony podgląd podstawowych informacji o użytkowniku.

  • Kliknij przycisk Edytuj, aby przejść do edycji ustawień wybranego użytkownika. Aby dokończyć konfigurację patrz pkt. 5.
  • Kliknij przycisk Przypisana licencja –> Edytuj, aby przejść do edycji ustawień licencji na skróty. Po lewej stronie ekranu pojawi się okno wyboru licencji dla wskazanego użytkownika. Zapisz zmiany.
   Panel Office 365 - Użytkownicy - Aktywni użytkownicy - Lista - Wybrany użytkownik - Przypisana licencja - Kliknij przycisk Edytuj
 5. W wyświetlonym oknie po lewej jego stronie wybierz zakładkę Licencje (Licenses).

  Panel Office 365 - Użytkownicy - Aktywni użytkownicy - Lista - Wybrany użytkownik - Przypisana licencja - Edytuj - Licenses - Dokonaj modyfikacji w obszarze Przypisywanie licencji

 6. Dokonaj modyfikacji w obszarze Przypisywanie licencji:
  • Zaznacz licencję, którą chcesz przypisać danemu użytkownikowi,

  • Odznacz licencję, jeśli chcesz anulować jej przypisanie danemu użytkownikowi.

 7. Wprowadzone zmiany zatwierdź przyciskiem Zapisz lub cofnij przyciskiem Anuluj.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o przypisywaniu i usuwaniu licencji użytkownikom.

Jak pobrać i uruchomić usługę Office 365?

Po przypisaniu licencji użytkownikom, możesz pobrać i/lub uruchomić usługę Office 365. Podczas logowania do panelu https://login.microsoftonline.com, możesz użyć danych logowania dla utworzonego użytkownika, do którego przypisałeś licencję Office 365.

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com

 2. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego https://login.microsoftonline.com, w zależności od wybranego pakietu, będziesz mieć możliwość uruchomienia aplikacji Office 365 on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps) i/lub pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365 na komputerze lub urządzeniu mobilnym

  Panel Office 365 - Współpracuj przy użyciu aplikacji Office Online - Uruchom aplikację Office 365 on-line przez przeglądarkę

  • W celu uruchomienia aplikacji Office 365 online, kliknij odpowiednią ikonę:

  Panel Office 365 - Współpracuj przy użyciu aplikacji Office Online - Kliknij w odpowiednią ikonę, aby uruchomić aplikację Office 365 online

  • W celu pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365, kliknij przycisk “Zainstaluj” widoczny pod ikonami dostępnych aplikacji.

   Panel Office 365 - Instalowanie pakietu Office na większej liczbie urządzeń - W celu pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365, kliknij przycisk Zainstaluj

 3. W nowym widoku, po lewej stronie ekranu znajdziesz dostępne aplikacje, które możesz zainstalować w ramach posiadanej licencji. Wybierz interesujące Cię oprogramowanie, a następnie kliknij jego nazwę.
  Panel Office 365 - Instalowanie pakietu Office na większej liczbie urządzeń - Zainstaluj - Oprogramowanie - Wybierz dostępne oprogramowanie
 4. Przechodząc do poszczególnych zakładek z aplikacjami, zobaczysz informacje o dostępnym oprogramowaniu oraz możliwość zarządzania instalacjami, które pozwolą określić, gdzie i kiedy instalowałeś już wybrane oprogramowanie.

  Panel Office 365 - Instalowanie pakietu Office na większej liczbie urządzeń - Zainstaluj najnowszą wersję pakietu Office - Kliknij przycisk Zainstaluj

 5. Kliknij przycisk “Zainstaluj” aby rozpocząć proces instalacji. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji, która zainicjuje cały proces pobierania plików instalacyjnych oraz sfinalizuje go. Zatwierdź pobieranie aplikacji. Jeśli nie uruchomi się automatycznie, przejdź do folderu z pobranymi plikami i uruchom program.
  Panel Office 365 - Instalowanie pakietu Office na większej liczbie urządzeń - Zainstaluj - Rozpoczęto pobieranie pliku - Zapisz plik na dysku komputera

 6. Dalsza część instrukcji opisuje proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym. Po kliknięciu przycisku “Zainstaluj teraz” rozpocznie się proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365. Podczas instalacji realizowanej w tle możesz korzystać ze swoich programów, ale nie wyłączaj komputera oraz dostępu do Internetu.

  Instalacja pakietu Office odbywa się w tle - Przykładowy widok komunikatu

 7. Podczas trwania instalacji w tle, na ekranie zostanie wyświetlona prezentacja na temat Office 365. Zapoznaj się z przedstawionymi w prezentacji informacjami.

  Instalacja pakietu Office odbywa się w tle - Witamy w nowym pakiecie Office - Zapoznaj się z przedstawionymi w prezentacji informacjami

 8. Podczas instalacji zostanie wyświetlony ekran, w którym należy określić ustawienia poufności informacji oraz zaakceptować warunki Umowy licencyjnej pakietu Microsoft Office.

  Instalacja pakietu Office 365 - Zanim zaczniemy - Zaznacz opcję Użyj zalecanych ustawień i zaakceptuj warunki Umowy licencyjnej pakietu Microsoft Office

 9. W następnym etapie instalacji zostaniesz poproszony o zdefiniowanie wyglądu pakietu Office 365.

  Instalacja pakietu Office 365 - Jak ma wyglądać Twój pakiet Office - Zdefiniuj wygląd pakietu Office 365

 10. Po zainstalowaniu pakietu Office 365, na ekranie zostanie wyświetlony poniższy komunikat. Kliknij przycisk “Zobacz”, aby w postaci prostej prezentacji poznać mnóstwo wspaniałych, nowych rzeczy, które oferuje pakiet Office 365.

  Instalacja pakietu Office 365 - Komunikat - Zobacz, co nowego - Kliknij przycisk Zobacz, aby w postaci prostej prezentacji poznać mnóstwo wspaniałych, nowych rzeczy

 11. Pakiet Microsoft Office obsługuje wiele różnych formatów plików. Po zakończeniu instalacji pakietu Office 365 możesz zostać poproszony o zdefiniowanie formatu plików, którego chcesz używać jako domyślnego w programach typu Microsoft Word, Microsoft Excel itp.

  Sugerujemy wybranie opcji “Formaty Office Open XML”, która obsługuje wszystkie funkcje pakietu Microsoft Office.

  Microsoft Office 2013 - Domyślne typy plików - Zdefiniuj format plików na formaty Office Open XML

 12. Instalacja Office 365 na komputerze lokalnym została zakończona. Możesz rozpocząć korzystanie z usługi.

Zakończenie instalacji Office 365 - To już wszystko - Rozpocznij korzystanie z usługi

Powyższa instrukcja opisuje proces pobierania i instalacji pakietu Office 365 na komputerze lub innym urządzeniu. Wyjątkiem są pakiety BUSINESS ESSENTIALS oraz ENTERPRISE E1, które umożliwiają dostęp do Office 365 tylko w wersji on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps).
Jak zamówić pakiet biurowy Office 365 w home.pl?
Poprzedni
Czym jest i do czego służy Office 365?
Następny

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie