Jak zmienić hasło i ID w TeamViewer?

Dwoma podstawowymi parametrami każdego użytkownika TeamViewer jest jego numer ID oraz hasło dostępu. Identyfikują one każde urządzenie z uruchomioną aplikacją TeamViewer i są podstawą praktycznie każdej funkcji TeamViewer.

Zobacz również: TeamViewer w pracy zdalnej.

Jak zmienić ID w TeamViewer?

ID użytkownika TeamViewer generowane jest podczas pierwszego uruchomienia programu i jest unikatowe dla każdego urządzenia, na którym działa TeamViewer. Obecnie nie ma możliwości wygenerowania nowego ID.

Jak zmienić hasło TeamViewer?

Hasło dostępu w TeamViewer służy do wykonywania połączeń i nawiązywania kontaktu. Jeśli chcesz, aby ktoś połączył się z Twoim komputerem, udostępnij je wraz ze swoim ID użytkownika. Co zrobić, by ktoś kto posiada nasze ID i hasło, nie mógł się połączyć z komputerem? Wystarczy zmienić hasło do połączenia w TeamViewer.

Zmiana hasła jest bardzo prosta, ze względu na to, że jest to pierwsza linia ochrony przed dalszym dostępem do komputera. Aby zmienić hasło:

 1. Naciśnij ikonę: Opcje hasła.
  TeamViewer - zmiana hasła użytkownika do dostępu zdalnego
 2. Następnie wybierz z listy opcję: Utwórz nowe hasło losowe, aby TeamViewer wygenerował nowe hasło. Dzięki temu, osoba która ma Twoje ID, a nie ma nowego hasła, nie będzie mogła się połączyć zdalnie i otrzyma informację o wygasłym haśle.
  TeamViewer - jak zmienić hasło, aby uniemożliwić zdalne połączenie
 3. Możesz także utworzyć własne hasło, które jest dłuższe i bardziej skomplikowane od automatycznie generowanego przez TeamViewer. W tym celu ponownie wybierz: Opcje hasła i kliknij: Utwórz osobiste hasło. Otworzy się okno ustawień TeamViewer w sekcji: Bezpieczeństwo, w którym możesz wprowadzić własne hasło.
  TeamViewer - jak zmienić hasło, aby zablokować dostęp zdalny
 4. Po wprowadzeniu własnego hasła, kliknij: OK. Na tym ekranie możesz także zmienić siłę automatycznie generowanego hasła, wybierając liczbę znaków z listy przy opcji: Siła hasła.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

TeamViewer narzędzie do dostępu zdalnego

Umożliwia zarządzanie i obsługiwanie komputerów, serwerów oraz innych urządzeń podczas połączenia zdalnego (nawet przez urządzenia mobilne). Pracuj zdalnie z każdego miejsca.