Przypisanie domeny między Panelami home.pl (stary i nowy)

Z artykułu dowiesz się, jak przypisywać domeny między Panelami klienta w home.pl.
Docelowo wszystkie konta klientów będą znajdować się na nowej platformie home.pl. W najbliższym czasie rozpoczniemy udostępnianie nowego Panelu klienta wśród klientów, którzy posiadają obecnie usługi na poprzedniej platformie home.pl. Informacje na ten temat otrzymasz w osobnej wiadomości e-mail przesłanej na adres kontaktowy.
Domeny zarejestrowane w home.pl (niezależnie, w której wersji Panelu klienta się znajdują) są utrzymywane na tych samych serwerach DNS. Oznacza to, że podczas przypisywania usług pomiędzy różnymi Panelami klienta, nie ma konieczności zmiany delegacji domen.

Do czego służy domena internetowa? - Zastosowanie

Jeśli domena i hosting są dostępne w tych samych Panelach klienta lub dwóch osobnych (np. domena na nowej platformie, a serwer na starej), to możesz przypisać domenę do serwera, aby móc skorzystać z dodatkowych możliwości wynikających z takiego połączenia usług (np. opublikowanie strony WWW lub utworzenie skrzynek e-mail w adresie domeny).

Posiadam domenę i serwer na nowej platformie home.pl

Za pośrednictwem Panelu klienta home.pl możesz do serwera przypisać: domenę zarejestrowaną w home.pl lub domenę zewnętrzną (opłacaną u innego operatora). Przed przypisaniem domeny zewnętrznej do serwera / hostingu, należy domenę dodać do Panelu klienta home.pl. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak dodać domenę zewnętrzną do Panelu klienta home.pl.

Posiadam domenę i serwer na poprzedniej platformie home.pl

Poniższa instrukcja wskazuje metodę przypisana domeny do serwera, gdy obie usługi (domena i serwer) zarejestrowane są w home.pl (poprzednia platforma home.pl). Kliknij tutaj, jeśli chcesz przypisać domenę, która nie jest zarejestrowana w home.pl.

Posiadam domenę na nowej platformie home.pl, a serwer w starym Panelu klienta

Jeśli domena znajduje się na nowej platformie home.pl, a serwer / hosting dostępny jest w starym Panelu klienta, to możesz taką domenę przypisać samodzielnie. W tym celu należy zalogować się do starego Panelu klienta, przejść do ustawień serwera / hostingu i wybrać opcję: „Przypisz zewnętrzną domenę”. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o przypisywaniu domeny zewnętrznej do serwera na poprzedniej platformie home.pl.

Jak przypisać domenę znajdującą się na nowej platformie home.pl do serwera w starym Panelu klienta?

 1. Zaloguj się do nowego Panelu klienta home.pl. Podczas logowania jako login podaj adres e-mail.
 2. Przejdź do sekcji Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich Twoich domen na nowej platformie home.pl. Sprawdź w kolumnie Hosting DNS czy wyświetlana jest informacja „Włączone”. Jeśli tak, oznacza to, że domena jest poprawnie skierowana na serwery DNS home.pl (dns.home.pl, dns2.home.pl oraz dns3.home.pl).
  Panel klienta - Domeny - Sprawdź w kolumnie Hosting DNS czy wyświetlana jest informacja Włączone

  Rys. Przykład domeny zarejestrowanej w home.pl, ale skierowanej na zewnętrzne serwery DNS.
  Jeśli przy domenie w kolumnie Hosting DNS wyświetlana jest informacja „Wyłączone”, oznacza to, że domena jest skierowana na zewnętrzne serwery DNS. Domena musi zostać skierowana na serwery DNS home.pl, abyś mógł ją przypisać do serwera / hostingu znajdującego się na poprzedniej platformie home.pl. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przełączyć domenę na serwery DNS home.pl.
 4. Po upewnieniu się, że domena skierowana jest na serwery DNS home.pl, zaloguj się do Panelu home.pl. Podczas logowania podaj identyfikator usługi jako login (np. serwer123456)
 5. Przejdź do sekcji menu: Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 6. Na wyświetlonej liście usług kliknij nazwę serwera, następnie kliknij wybierz: Konfiguracja usługi i kliknij przycisk: Przypisz domenę zewnętrzną.
  Panel klienta home.pl - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Kliknij przycisk Przypisz domenę zewnętrzną
 7. Na wyświetlonym ekranie wprowadź nazwę domeny oraz opcjonalnie ustaw jej przekierowanie na podkatalog lub przekierowanie poczty w domenie.
  Panel klienta home.pl - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Przypisz domenę zewnętrzną - Wprowadź nazwę domeny oraz opcjonalnie ustaw jej przekierowanie na podkatalog lub przekierowanie poczty w domenie
 8. Kliknij przycisk: Zapisz, aby przypisać wybraną domenę do serwera na poprzedniej platformie home.pl.
Od chwili, gdy przypiszesz domenę do serwera na poprzedniej platformie home.pl, konfiguracja domeny (np. przekierowanie domeny lub przekierowanie poczty w domenie) odbywać się teraz będzie za pomocą starego Panelu klienta.

Posiadam domenę na poprzedniej platformie home.pl, a serwer w nowym Panelu klienta

Jeśli domena znajduje się na starej platformie home.pl, a serwer / hosting dostępny jest w nowym Panelu klienta, to w chwili obecnej nie jest możliwe przypisanie takiej domeny do hostingu (lub jej delegacja).

Sytuacja taka ma charakter przejściowy. Jeśli zarejestrowałeś konto z dostępem do nowego Panelu klienta, w korespondencji e-mail otrzymasz niebawem informacje o rozpoczęciu migracji usług.

Możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu zgłoszenia chęci uruchomienia nowego Panelu klienta dla Twojego konta. W momencie, gdy domeny znajdujące się na poprzedniej platformie home.pl zostaną przeniesione do nowego Panelu klienta, będziesz mógł przypisać takie domeny do serwera / hostingu na nowej platformie home.pl.

Posiadasz jeszcze usługi na poprzedniej platformie home.pl? O procesie udostępniania nowego Panelu klienta dla Twojego konta zostaniesz poinformowany w osobnej wiadomości e-mail.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie