Przypisanie domeny między panelami home.pl


Jeśli  domena i hosting widoczne są w tym samym czy dwóch osobnych panelach administracyjnych, możesz połączyć je ze sobą aby skorzystać z możliwości usług dostępne w ofercie home.pl.

 • Powinieneś wiedzieć, że 26 maja 2018 roku, uruchomiliśmy dla naszych obecnych i nowych Klientów nowy panel administracyjny oraz serwis WWW, przez który m.in.  możesz dokonać logowania lub rejestracji nowych usług. W najbliższym czasie rozpoczniemy migrację usług do nowego Panelu Klienta, aby zarządzanie nimi było jeszcze łatwiejsze. Informacje na ten temat otrzymasz w osobnej wiadomości e-mail przesłanej na adres kontaktowy.

Domeny zarejestrowane w home.pl (niezależnie od ich widoczności w nowej i poprzedniej wersji panelu) są utrzymywane na tych samych serwerach DNS. Oznacza to, że konfiguracja domeny dotyczy jedynie jej przypisania do serwera, a nie delegacji (zmiany serwerów DNS i 30h propagacji ustawień).

Skorzystaj z poniższych instrukcji aby przejść do standardowej konfiguracji domeny zewnętrznej przypisywanej do serwera w home.pl:

Posiadam domenę w poprzednim panelu administracyjnym

Opisana poniżej sytuacja ma miejsce, kiedy domena została zarejestrowana w home.pl przed 26 maja 2018 roku i jest dostępna w poprzedniej wersji panelu administracyjnego, a hosting w nowym Panelu Klienta. W zaistniałej sytuacji nie jest możliwe przypisanie domeny do hostingu (lub jej delegacja). Sytuacja taka ma charakter przejściowy. Jeśli zarejestrowałeś konto z dostępem do nowego panelu administracyjnego, w korespondencji e-mail otrzymasz niebawem informacje o rozpoczęciu migracji usług.

 • Przeniesienie usług między panelami home.pl umożliwi ich pełną konfigurację. Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o zachowanie cierpliwości.

Posiadam domenę w nowym panelu administracyjnym

Opisana poniżej sytuacja ma miejsce, kiedy domena została zarejestrowana w home.pl po 26 maja 2018 roku i jest dostępna w nowej wersji panelu administracyjnego, a hosting w jego poprzedniej odsłonie. Skorzystaj z poniższej instrukcji aby przyłączyć domenę do hostingu i uruchomić konta e-mail lub stronę WWW.

 1. Zaloguj się do nowego panelu administracyjnego panel.home.pl podając adres e-mail jako login do konta.
 2. Przejdź do sekcji Domeny
 3. W polu sekcji Hosting DNS upewnij się, że Twoja domena kieruje na serwery DNS home.pl: dns.home.pl, dns2.home.pl oraz dns3.home.pl. Jeśli są inne, edytuj ustawienia i skieruj domenę na nowe (zewnętrzne) serwery DNS zmieniając na powyższe wartości. Zapisz zmiany.
 4. Zaloguj się do dotychczasowej wersji panelu administracyjnego panel.home.pl podając identyfikator usługi jako login do konta.
 5. Przejdź do sekcji Usługi –> Kliknij w nazwę serwera –> Konfiguracja usługi –> Przypisz domenę zewnętrzną.
 6. Wprowadź nazwę domeny oraz opcjonalnie ustaw jej przekierowanie na podkatalog (możesz to zmienić w później). Zapisz zmiany.
 7. Konfiguracja domeny (poczty, strony WWW) odbywa się teraz na hostingu dostępnym w poprzedniej wersji panelu administracyjnego.

Posiadam domenę i hosting widoczne w nowym panelu administracyjnym

Skorzystaj z Bazy Wiedzy i artykułu pomocy przygotowanego dla nowej wersji panelu administracyjnego:

Posiadam domenę i hosting widoczne w poprzedniej wersji panelu administracyjnego

Skorzystaj z Bazy Wiedzy i artykułów przygotowanych dla dotychczasowej wersji panelu administracyjnego:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub