Przypisanie domeny zewnętrznej do serwera w home.pl

W artykule znajdziesz instrukcję, jak przypisać domenę do hostingu za pomocą Panelu klienta na poprzedniej platformie home.pl.

Delegacja domeny od zewnętrznego operatora do home.pl, umożliwia jej podłączenie oraz konfigurację z serwerem (hostingiem) w home.pl i np. uruchomienie strony WWW czy utworzenie skrzynek e-mail w adresie domeny.W poniższym artykule znajdziesz informacje, jak przypisać do serwera domenę, która nie jest zarejestrowana w home.pl (jest opłacana u innego operatora).

Jak przypisać domenę zewnętrzną (opłacaną u innego operatora) do serwera w home.pl?

Przypisywanie domeny do serwera w home.pl rozpocznij od wydelegowania wybranej domeny na serwery DNS home.pl. Jeśli chcesz w pełni zarządzać swoją domeną w home.pl (np. zmieniać jej rekordy), to powinieneś zamiast delegacji domeny, wykonać transfer tej domeny do home.pl.

Jeśli domena została już wydelegowana na serwery DNS home.pl i od tego czasu upłynęło minimum 30h, to możesz rozpocząć proces przypisywania domeny.

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do usługi administracyjnej lub za pomocą identyfikatora serwera.
 2. Przejdź do sekcji: Usługi, kliknij nazwę serwera, następnie kliknij przycisk: Konfiguracja usługi.
 3. Kliknij przycisk: Przypisz domenę.
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony następujący formularz:
  Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Przypisz domenę - Uzupełnij formularz
 5. W polu Domena wpisz nazwę domeny, która ma zostać przypisana do wybranego hostingu (serwera) i wypełnij w razie potrzeby dodatkowe pola formularza (opcjonalne):
  • Brak przekierowania – wybranie tej opcji spowoduje, że domena będzie prowadziła do katalogu głównego (/public_html) serwera, do którego zostanie przypisana,
  • Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu – wybierz tę opcję, jeśli chcesz skierować domenę na wybrany katalog wraz z separacją serwisu. Czytaj więcej, czym jest separacja serwisu.
  • Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu – wybierz tę opcję, jeśli chcesz skierować domenę na wybrany katalog bez opcji separacji serwisu. Czytaj więcej, czym jest separacja serwisu.
  • Przekierowanie ruchu w domenie – podaj katalog, na który ma zostać skierowana domena, zgodnie z wcześniejszym zaznaczeniem, np. jeśli strona WWW znajduje się w katalogu o nazwie: nazwa_katalogu, to wpisz w tym polu: /nazwa_katalogu.
  • Przekierowanie poczty (adres e-mail) – wpisz w tym polu adres e-mail, na który mają być kierowane wszystkie wiadomości e-mail wysyłane na adres domeny. Pozostaw to pole puste, jeśli domena będzie służyła konfiguracji skrzynek e-mail na serwerze w home.pl,
  • Wyłącz funkcję catch-all – określ czy chcesz włączyć/wyłączyć funkcję catch-all przy domenie. Czytaj więcej na temat funkcji catch-all. 
 6. Kliknij przycisk Zapisz, aby przypisać wybraną domenę.

Pytania dodatkowe

✔ Chcę przypisać domenę do serwera w home.pl (domena jest opłacana w home.pl).
Kliknij tutaj, aby przeczytać, jak przypisać domenę zarejestrowaną (opłacaną) w home.pl do serwera w home.pl.

✔ Podczas delegacji domeny do home.pl, wyświetlany jest komunikat, że strefa SOA nie jest gotowa.
Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Po poprawnej autoryzacji konsultant przygotuje strefę SOA dla domeny. W tym celu należy konsultantowi podać adres domeny, którą chcesz wydelegować na serwery DNS home.pl.

✔ Nie mogę wydelegować domeny na serwery DNS, ale chcę ją skierować na serwer w home.pl.
Sytuacja ta może wystąpić, gdy chcesz posiadać skrzynki e-mail na serwerze zewnętrznym, natomiast stronę WWW na serwerze w home.pl. Domenę należy w takiej sytuacji przekierować rekordem A na unikalny adres IP serwera (usługa opcjonalna) w home.pl i dokończyć konfigurację za pomocą pliku .htaccess.

✔ Skierowałem domenę za pomocą rekordu A lub MX, ale nie działa poczta e-mail utworzona na serwerze w home.pl.
Do obsługi poczty e-mail na serwerze w home.pl wymagana jest delegacja domeny na serwery DNS home.pl

Przeczytaj więcej jak przepiąć domenę delegowaną z zewnątrz pomiędzy serwerami w home.pl lub całkowicie usunąć ją z Panelu klienta home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie