Przypisanie domeny zewnętrznej do serwera w home.pl


Znajdziesz tutaj instrukcje jak przypisać domenę do hostingu za pomocą Panelu klienta na poprzedniej platformie home.pl.

W poniższym artykule znajdziesz informacje jak przypisać do serwera domenę, która nie jest zarejestrowana w home.pl (opłacana jest u innego operatora). Kliknij tutaj, jeśli chcesz przypisać domenę, która zarejestrowana jest w home.pl.

Delegacja domeny od zewnętrznego operatora do home.pl, umożliwia jej podłączenie oraz konfigurację z serwerem (hostingiem) w home.pl i np. uruchomienie strony WWW czy utworzenie skrzynek e-mail w adresie domeny.

Przypisywanie domeny do serwera w home.pl rozpocznij od wydelegowania wybranej domeny na serwery DNS home.pl. Jeśli chcesz w pełni zarządzać swoją domeną w home.pl (np. zmieniać jej rekordy), to powinieneś zamiast delegacji domeny, wykonać transfer tej domeny do home.pl.

Jak przypisać domenę zewnętrzną (opłacaną u innego operatora) do serwera w home.pl?

Jeśli domena została już wydelegowana na serwery DNS home.pl i od tego czasu upłynęło minimum 30h, to możesz rozpocząć proces przypisywania domeny.

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do usługi administracyjnej lub za pomocą identyfikatora serwera.
 2. Przejdź do sekcji: Usługi, kliknij nazwę serwera, następnie kliknij przycisk: Konfiguracja usługi.
 3. Kliknij przycisk: Przypisz domenę.
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony następujący formularz:
  Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Przypisz domenę - Uzupełnij formularz
 5. W polu Domena wpisz nazwę domeny, która ma zostać przypisana do wybranego hostingu (serwera) i wypełnij w razie potrzeby dodatkowe pola formularza (opcjonalne):
  • Brak przekierowania – wybranie tej opcji spowoduje, że domena będzie prowadziła do katalogu głównego (/public_html) serwera, do którego zostanie przypisana,
  • Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu – wybierz tę opcję, jeśli chcesz skierować domenę na wybrany katalog wraz z separacją serwisu. Czytaj więcej czym jest separacja serwisu.
  • Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu – wybierz tę opcję, jeśli chcesz skierować domenę na wybrany katalog bez opcji separacji serwisu. Czytaj więcej czym jest separacja serwisu.
  • Przekierowanie ruchu w domenie – podaj katalog na który ma zostać skierowana domena, zgodnie z wcześniejszym zaznaczeniem, np. jeśli strona WWW znajduje się w katalogu o nazwie: nazwa_katalogu, to wpisz w tym polu: /nazwa_katalogu.
  • Przekierowanie poczty (adres e-mail) – wpisz w tym polu adres e-mail, na który mają być kierowane wszystkie wiadomości e-mail wysyłane na adres domeny. Pozostaw to pole puste, jeśli domena będzie służyła konfiguracji skrzynek e-mail na serwerze w home.pl,
  • Wyłącz funkcję catch-all – określ czy chcesz włączyć/wyłączyć funkcję catch-all przy domenie. Czytaj więcej na temat funkcji catch-all. 
 6. Kliknij przycisk Zapisz, aby przypisać wybraną domenę.

Pytania dodatkowe

 1. Chcę przypisać domenę do serwera w home.pl (domena jest opłacana w home.pl).
  Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej jak przypisać domenę zarejestrowaną (opłacaną) w home.pl do serwera w home.pl.
 2. Podczas delegacji domeny do home.pl, wyświetlany jest komunikat, że strefa SOA nie jest gotowa.
  Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Po poprawnej autoryzacji, konsultant przygotuje strefę SOA dla domeny. W tym celu należy konsultantowi podać adres domeny, którą chcesz wydelegować na serwery DNS home.pl.
 3. Nie mogę wydelegować domeny na serwery DNS, ale chcę ją skierować na serwer w home.pl.
  Sytuacja ta może wystąpić, gdy chcesz posiadać skrzynki e-mail na serwerze zewnętrznym, natomiast stronę WWW na serwerze w home.pl. Domenę należy w takiej sytuacji przekierować rekordem A na unikalny adres IP serwera (usługa opcjonalna) w home.pl i dokończyć konfigurację za pomocą pliku .htaccess.
 4. Skierowałem domenę za pomocą rekordu A lub MX ale nie działa poczta e-mail utworzona na serwerze w home.pl.
  Do obsługi poczty e-mail na serwerze w home.pl wymagana jest delegacja domeny na serwery DNS home.pl
Przeczytaj więcej jak przepiąć domenę delegowaną z zewnątrz pomiędzy serwerami w home.pl lub całkowicie usunąć ją z Panelu klienta home.pl.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie