Ręczne uruchamianie i zmiana częstotliwości skanowania

W podstawowej konfiguracji SiteLock przewiduje, że wszystkie narzędzia dostępne w ramach usługi, będą aktywne przez cały czas trwania abonamentu i będą uruchamiane codziennie.

W przypadku narzędzi, które realizują koncepcję „głębokiego skanowania” strony WWW, istnieje możliwość zmniejszenia częstotliwości skanowania z codziennego do tygodniowego, miesięcznego, kwartalnego lub ich całkowite wyłączenie (dostępne tylko dla funkcji SMART). Do tych narzędzi należą: XSS/SQL Injection, skaner aplikacji (Application Scan) oraz SMART.

Ze względu na to że zaplanowane działania, realizowane są w godzinach nocnych (w czasie najmniejszego obłożenia serwera i łącza FTP), nie ma konieczności ręcznie uruchamiać narzędzi w ciągu dnia. Możemy jednak zaplanować skanowanie i zakolejkować je na liście rzeczy do zrobienia.

SiteLock umożliwia jednorazowe uruchomienie każdego z narzędzi w ciągu dnia, poza standardowym czasem ich wykonywania lub ich jednorazowe wywołanie, poza planowanym terminem skanowania (narzędzia do głębokiego skanowania strony WWW wskazane wyżej).

Zmiana częstotliwości skanowania

 1. Przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie do sekcji Ustawienia skanowania.
  SiteLock - Ustawienia - Przejdź do sekcji Ustawienia skanowania
 2. Wybierz narzędzie, a następnie klikając w przycisk Edycja, dokonaj zmiany częstotliwości skanowania.
  Częstotliwość skanowania SiteLock
 3. Potwierdź zmiany, klikając przycisk Prześlij.

Ręcznie uruchamianie skanerów

 1. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego usługi.
  SiteLock - Przejdź do pulpitu nawigacyjnego usługi
 2. Następnie przy wybranym narzędziu kliknij ikonę lupy – Skanuj teraz/ Scan Now.
  SiteLock - Pulpit nawigacyjny - Kliknij ikonę lupy – Skanuj teraz/ Scan Now

  • W przypadku jeśli skaner uruchomiony został po raz pierwszy danego dnia, otrzymasz powiadomienie o zakolejkowaniu zadania.SiteLock - Pulpit nawigacyjny – Skanuj teraz/ Scan Now - Skanowanie zostało zakolejkowane
  • Jeśli wykonywałeś dziś już skanowanie w wybranym narzędziu, otrzymasz informację o braku możliwości jego ponownego przeprowadzenia.SiteLock - Pulpit nawigacyjny – Skanuj teraz/ Scan Now - To skanowanie zostało już dzisiaj przeprowadzone. Nie można go dzisiaj przeprowadzić ponownie

Taki schemat działania zapewnia optymalne działanie usługi, zapobiega także niepotrzebnemu obciążeniu serwera.

WAŻNE! Pamiętaj że, w przypadku stwierdzenia niedogodności w działaniu strony WWW, możesz także zgłosić prośbę dot. analizy logów serwera, przywrócenia kopii zapasowej czy wstępnej oceny zdarzenia, na podstawie którego będziesz mógł podjąć dalsze kroki działania. W tym celu skontaktuj się z BOK home.pl lub skorzystaj z profesjonalnych usług IT home.pl.

SiteLock skutecznie skanuje strony WWW w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Konfiguracja i działanie narzędzia SiteLock SMART
Poprzedni
Wstawianie pieczęci zaufania SiteLock do witryny internetowej
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Skuteczna ochrona Twojej strony WWW

Usuń niebezpieczne oprogramowanie destrukcyjne z Twojej strony internetowej, zanim stanie się ono przyczyną poważnych kłopotów.