Co zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do zaplecza Joomla?

Pamiętaj, że oprogramowanie Joomla jest zewnętrznym oprogramowaniem, które nie jest objęte wsparciem technicznym home.pl. W przypadku pojawienia się wątpliwości dot. wykonywanych zmian lub chęci uzyskania szczegółowych informacji dot. przyczyn zaistniałej sytuacji, sugerujemy kontakt z oficjalnym wsparciem dla tego oprogramowania.
Istnieje kilka wyjść z sytuacji, gdy nie pamiętasz hasła dostępu do konta administratora Joomla. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest zmiana hasła bezpośrednio w bazie danych MySQL (za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin). Po połączeniu się z odpowiednią bazą danych, możliwa jest zmiana hasła dla wybranego użytkownika.

Jak zmienić hasło dla administratora Joomla za pomocą MySQL?

 1. Zaloguj się do bazy danych Joomla! za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zalogować się do bazy danych MySQL.
  WAŻNE! Login i hasło do bazy danych MySQL zapisane są w pliku „/configuration.php”. Jeśli nie pamiętasz hasła do bazy danych, podczas edycji tego pliku możesz je poznać.
 2. Jako nazwę użytkownika podaj nazwę bazy danych, w której zainstalowany jest CMS Joomla!
 3. Po zalogowaniu, kliknij nazwę bazy danych, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 4. Następnie znajdź i kliknij nazwę tabeli „jos_users”. Powinieneś ją znaleźć po lewej stronie ekranu na liście wszystkich tabel:
  Joomla - phpMyAdmin - Baza danych - Znajdź i kliknij nazwę tabeli jos_users
  WAŻNE! Pamiętaj, że prefix bazy danych (np. „jos_”) może być inny dla Twojej instalacji CMS Joomla!. Przykład innego prefix’u znajdziesz na następnym obrazku.
 5. Kliknij przycisk „Edytuj”, który znajduje się przy wybranym użytkowniku (np. „admin”):
  Joomla - phpMyAdmin - Baza danych - Tabela jos_users - Kliknij przycisk Edytuj, który znajduje się przy wybranym użytkowniku
  WAŻNE! Zwróć uwagę, że powinieneś zmienić hasło dla użytkownika o randze np. „Super User”. W podanym przypadku jest nim użytkownik „admin”.
 6. W polu „password” wpisz nowe hasło. Nie zapomnij o wybraniu w kolumnie „funkcja” opcji „MD5”.
  Joomla - phpMyAdmin - Baza danych - Tabela jos_users - Edytuj - Formularz - W polu password wpisz nowe hasło i w kolumnie funkcja wybierz opcję MD5
 7. Kliknij przycisk „Wykonaj”, który znajduje się na dole ekranu.
 8. Po zapisaniu zmian spróbuj zalogować się do zaplecza Joomla za pomocą nowego hasła.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.