Czy do korzystania z Acronis Backup jest potrzebny internet?


Instrukcje krok po kroku jakkorzystać z Acronis Backup znajdziesz pod tym adresem.

Dostęp do sieci Internet jest elementem niezbędnym do poprawnej realizacji uruchomionych planów tworzenia kopii zapasowej.

Usługa Acronis Backup wykonuje kopie zapasowe na podstawie planów przygotowanych w panelu administracyjnym, tak więc, aby tworzenie kopii zapasowych było możliwe, wymagane jest połączenie internetowe w celu kopiowania plików do bezpiecznej lokalizacji. Głównym założeniem usługi jest wykonywanie kopii bezpieczeństwa i umieszczanie jej w chmurze, czyli na zew. zasobach, a nie na dysku komputera.

Aby wszystkie dane podlegające harmonogramowi tworzenia kopii zapasowej, mogły zostać powielone i zabezpieczone na serwerach Acronis Backup wymagane jest połączenie z Internetem.

Uruchomienie usługi Acronis Backup składa się dodatkowo z dwóch etapów:

  1. Utworzenie konta użytkownika, który w panelu administracyjnym będzie tworzył plany kopii zapasowej, ustalał czas jej realizacji i wskazywał zasoby,
  2. Zainstalowanie aplikacji na komputerze, na którym będzie uruchomiona usługa kopii zapasowej.

Utworzony w panelu administracyjnym plan kopii zapasowej, wymienia informacje z aplikacją do obsługi kopii zapasowych zainstalowaną na komputerze, który pozostaje połączony z Internetem. Na podstawie tej synchronizacji dane przesyłane są z komputera do sieciowych zasobów usługi Acronis Backup, skąd będzie można przywrócić kopię zapasową.

Kopia zapasowa danych bez limitu urządzeń

Chroń to, co najcenniejsze. Zabezpiecz firmowe lub prywatne dane z komputerów, telefonów, tabletów i serwerów.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie