Czy do korzystania z usługi Acronis Backup jest potrzebne połączenie internetowe?

Instrukcje krok po kroku jak rozpocząć korzystanie z usługi Acronis Backup znajdziesz pod tym adresem.

Dostęp do sieci Internet jest elementem niezbędnym do poprawnej realizacji uruchomionych planów tworzenia kopii zapasowej.

Usługa homebackup wykonuje kopie zapasowe na podstawie planów przygotowanych w panelu administracyjnym, tak więc, aby tworzenie kopii zapasowych było możliwe, wymagane jest połączenie internetowe w celu kopiowania plików do bezpiecznej lokalizacji. Głównym założeniem usługi jest wykonywanie kopii bezpieczeństwa i umieszczanie jej w chmurze, czyli na zew. zasobach, a nie na dysku komputera.

Aby wszystkie dane podlegające harmonogramowi tworzenia kopii zapasowej, mogły zostać powielone i zabezpieczone na serwerach homebackup wymagane jest połączenie z Internetem.

Uruchomienie usługi homebackup składa się dodatkowo z dwóch etapów:

  1. Utworzenie konta użytkownika, który w panelu administracyjnym będzie tworzył plany kopii zapasowej, ustalał czas jej realizacji i wskazywał zasoby,
  2. Zainstalowanie aplikacji na komputerze, na którym będzie uruchomiona usługa kopii zapasowej.

Utworzony w panelu administracyjnym plan kopii zapasowej, wymienia informacje z aplikacją do obsługi kopii zapasowych zainstalowaną na komputerze, który pozostaje połączony z Internetem. Na podstawie tej synchronizacji dane przesyłane są z komputera do sieciowych zasobów usługi homebackup, skąd będzie można przywrócić kopię zapasową.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub