Jak zablokować nadawcę w Poczcie WP?

Niechciana poczta e-mail? SPAM? Natrętny użytkownik wysyłający w kółko podobne wiadomości z ofertą? Możesz go szybko zablokować korzystając z dostępnych w poczcie WP funkcji. Zobacz jak zablokować nadawcę w Poczcie WP.

SPIS TREŚCI

Niechciana korespondencja e-mail

Czy zdarzyło Ci się otrzymać wiadomość e-mail, której nie zamawiałeś, nie oczekiwałeś, która zawierała informacje, które nie są Ci potrzebne? Z pewnością tak. Każdego dnia na nasze konta e-mail otrzymujemy mniej lub więcej niechcianej korespondencji. Może to być typowy SPAM, wiadomości śmieci, albo korespondencja od osób, od których nie chcemy jej otrzymywać. A może pokłóciłeś się z kontrahentem i nie chcesz utrzymywać z nim kontaktu?

Rozwiązaniem ww. problemów jest korzystanie z filtrów antyspamowych, ale tak samo możesz użyć w tym wszystkim opcji blokowania pojedynczego nadawcy, tzw. czarnej i białej listy nadawców.

Jak zablokować nadawcę w Poczcie WP?

Poczta WP posiada dedykowany przycisk do zgłaszania wiadomości e-mail jako spam, co automatycznie powoduje również zablokowanie nadawców.

  • Zaloguj się do Poczta WP i odczytaj niechcianą korespondencję lub zaznacz ją checkboxem.
  • Skorzystaj z przycisku Zgłoś spam.
    Zgłoś spam w poczta WP aby zablokować nadawcę wiadomości

Możesz też skorzystać z filtrów i włączyć określoną regułę antyspamową:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.