Poczta biznesowa Exchange Lite (Microsoft Exchange)


Wprowadzenie

Prowadząc profesjonalny biznes trzeba sobie kiedyś zadać pytanie – czy bezpłatna poczta jest rzeczywiście bezpłatna? Darmowe konta pocztowe mają całą masę wad, które mogą rzutować na prowadzenie firmy w przyszłości. Przykładowo, praktycznie każdy operator oferujący bezpłatne skrzynki email zastrzega sobie w regulaminie prawo do m.in.: usunięcia danych bez podania przyczyny, braku możliwości dostępu do kopii zapasowej lub do zmiany parametrów bezpłatnej skrzynki. Dodatkowo w ramach darmowej skrzynki e-mail możesz otrzymywać reklamy od firm trzecich, współpracujących z operatorem.

Exchange Lite jest kompletnym przeciwieństwem – w tym przypadku płacisz za gwarantowane zasoby, bezpieczeństwo, dostęp do poczty przez całą dobę, nieustanny rozwój aplikacji oraz pocztę wolną od reklam. Mobilność, poczucie bezpieczeństwa i stabilność to trzy cechy, które charakteryzują ofertę Exchange Lite. Jest to doskonała propozycja dla mikro i małych przedsiębiorstw, którą polecamy do wszelkich zastosowań biznesowych, bez względu na branżę.

Czym jest poczta Exchange Lite?

Poczta Exchange Lite należy do rodziny rozwiązań Exchange od firmy Microsoft. Jest to poczta elektroniczna klasy korporacyjnej, która służy do efektywnej i szybkiej wymiany informacji bez względu na rodzaj urządzenia, na którym pracujemy. Warunkiem korzystania z poczty Exchange Lite jest posiadanie smartfona, laptopa, tabletu bądź komputera stacjonarnego z dostępem do Internetu.

Zalety i funkcje poczty Exchange Online:

Niezawodna poczta e-mail z gwarancją bezawaryjnego działania na poziomie 99,9%.

Każdy użytkownik otrzymuje 15 GB miejsca na wiadomości email, kontakty i współdzielony kalendarz. Dzięki temu masz zawsze dostęp do wszystkich swoich maili, bez konieczności ich usuwania.

Skrzynki pocztowe są chronione przez filtry antyspamowe, które wykrywają również złośliwe oprogramowanie. W przypadku pakietu Exchange online Plan2 aktywna jest również funkcja DLP – Data Loss Prevention, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenia przed utratą danych i chroni użytkowników przed omyłkowym przesłaniem informacji poufnych do niepowołanych osób.

Pocztę Exchange możesz skonfigurować w każdym programie do obsługi poczty, uzyskując dostęp do zawartości, konwersacji, zadań i kalendarzy z różnych urządzeń. Wszystkie urządzenia można zsynchronizować w taki sposób, aby maile wysłane z telefonu były widoczne również na komputerze.

Pocztę Exchange można połączyć z obsługiwaną wersją programu Outlook. Dzięki temu zawsze korzystasz ze swojego ulubionego programu pocztowego. Outlook dostępny jest w planach Office 365 Business i Office 365 Business Premium.

Dzięki grupowej skrzynce odbiorczej, współdzielonemu kalendarzowi i konwersacjom, zespoły mogą samodzielnie organizować swoją pracę.

Zyskujesz możliwość skupienia się na najważniejszych wiadomościach. Funkcja oznaczania elementów jako mało istotne, umożliwia uporządkowanie skrzynki odbiorczej oraz tworzenie reguł dostosowanych do Twojego indywidualnego stylu pracy. Wszystkie flagi, kategorie i reguły są automatycznie synchronizowane na wszystkich urządzeniach z Outlookiem.

Centrum administracyjne w planach Exchange Online jest dostępne z każdego miejsca i każdej porze. Dzięki temu w łatwy sposób możesz konfigurować skrzynki pocztowe dla swoich pracowników, ustawiać potrzebne dostępy, przywracać stare konta i tworzyć niestandardowe skrypty.

Exchange Lite dostępny jest w dwóch wariantach abonamentowych: miesięcznym (12 zł netto/użytkownik) oraz rocznym (standardowa cena subskrypcji rocznej to 120 zł netto za 1 użytkownika). Więcej informacji na temat pakietu Exchange Lite znajdziesz pod adresem: https://home.pl/microsoft-exchange#table

W jaki sposób można korzystać z poczty Exchange Lite?

Pocztę Exchange Lite możesz obsługiwać za pośrednictwem dowolnych aplikacji pocztowych (np. Microsoft Outlook, Thunderbird) wspierających Exchange, a także poprzez standardowe aplikacje pocztowe na systemach Android i iOS (w tym darmowy Outlook dostępny w AppStore i Google Play), a także w domyślnych programach pocztowych dostępnych w ramach systemu Windows.

Dodatkowo każdy użytkownik licencji Exchange może korzystać z poczty poprzez bezpłatną aplikację webową Outlook, dostępną pod adresem: https://portal.office.com, gdzie należy podać login (adres email) oraz hasło dostępu. Po poprawnym zalogowaniu, użytkownik uzyska dostęp do swojej poczty e-mail.

Poczta Exchange Lite - Przykładowy widok aplikacji pocztowej na systemach Android

Czym Exchange Lite różni się od innych rozwiązań Exchange?

Szczegółowe porównanie parametrów dla usług Exchange dostępne jest pod adresem: https://home.pl/microsoft-exchange. Exchange Lite to mniejsza pojemność skrzynki pocztowej (15 GB zamiast 50 GB), brak funkcji archiwizowania i magazynowania oraz brak opcji hostowania poczty głosowej. Pozostałe funkcjonalności dla poszczególnych pakietów są niemal identyczne. 
Poczta Exchange Lite charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny, ponieważ zyskujesz skrzynkę e-mail o nieco mniejszej pojemności, z funkcjonalnością synchronizacji wiadomości e-mail, zadań, kalendarzy oraz kontaktów na wielu urządzeniach i wielu systemach operacyjnych – tak jak przy pozostałych licencjach Exchange. Pakiet Exchange Lite oferujemy jako jedyni w Polsce!
Poczta Exchange Lite - Office 365 Outlook - Przykładowy widok główny

Czym poczta Exchange Lite różni się od innych rozwiązań poczty email?

Poczta Exchange (w tym Lite) ma bardzo szerokie zastosowanie w firmach, w których regularnie z poczty email korzysta kilku/kilkunastu (lub więcej) użytkowników. Dzięki pełnej synchronizacji danych poprzez funkcję ActiveSync, pracownicy mogą swobodnie wymieniać się wiadomościami, umawiać na spotkania, zapisywać w kalendarzach ważne daty, współdzielić te kalendarze, zarządzać globalnymi listami adresowymi i wiele więcej, a wszystko jest dostępne na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu.

Dodatkowym atutem jest autorska ochrona antyspamowa i antywirusowa firmy Microsoft oraz bezpieczeństwo usługi – dzięki przechowywaniu danych w chmurze, wiadomości i załączniki oraz informacje z kalendarza będą zawsze dostępne.

Poczta Exchange Lite - Office 365 Outlook - Funkcja ActiveSync - Przykładowy widok kalendarza

Czy Exchange Lite można zmienić później na Exchange’a z większą pojemnością?

Jest to jedna z kolejnych zalet poczty Exchange – pełna skalowalność w zależności od potrzeb klienta. Exchange Lite można bez problemów zmienić na tradycyjny Exchange, wraz z zachowaniem wszystkich danych. Wystarczy w tym celu zgłosić się do biura obsługi home.pl i poprosić o stosowną zmianę planu abonamentowego.

Jak przy poczcie Exchange Lite podpiąć własną domenę?

Sama konfiguracja domeny jest identyczna, jak w przypadku konfiguracji domeny dla Office 365. Pamiętaj jednak, iż w celu poprawnego połączenia z kontem Exchange, musisz posiadać dostęp do panelu domeny, w tym do opcji edycji rekordów DNS.

Czy home.pl oferuje przeniesienie poczty z innego serwera do Exchange Lite?

Jako certyfikowany partner firmy Microsoft oferujemy również profesjonalne usługi związane z przenoszeniem danych poczty z serwerów zewnętrznych do Exchange. Nasi specjaliści służą pomocą w konfiguracji, a także w wyborze preferowanej pory migracji.

Oferujemy również indywidualne szkolenia w zakresie administrowania kontami pocztowymi w chmurze Microsoftu. Cena usługi przeniesienia poczty wynosi 249 zł + VAT  za 5 użytkowników. Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat możliwości migracji usługi pocztowej, skontaktuj się z nami poprzez formularz pod adresem https://home.pl/office365/

Masz pytania odnośnie naszej oferty Microsoft Exchange?

Dowiedz się więcej o usłudze Exchange Online:

Więcej szczegółów na temat oferowanego pakietu Exchange Lite możesz znaleźć pod adresem: https://home.pl/microsoft-exchange#table

Biznesowa poczta e-mail Microsoft Exchange

Z grupową skrzynką odbiorczą i współdzielonym kalendarzem praca z Twoim zespołem będzie bardziej efektywna.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Najczęściej zadawane pytania
Dodatkowe narzędzia hostingu
Statystyki serwera (nowe)
Połączenie SSH
Statystyki serwera (stare)
WebFTP
Autoinstalator
Kontrola wersji (SVN)
Listy mailingowe
Poczta home.pl
Obsługa poczty webmail
Programy pocztowe
Nowa platforma home.pl
Częste pytania
Bezpieczeństwo
Instalacje
Panel klienta
Domeny
Hosting
Serwer Apache
Bazy danych
Certyfikaty SSL
Zamawianie SSL
Instalacja i konfiguracja SSL
Poczta e-mail
WordPress Hosting SSD
Dodatki od partnerów
Poprzednia platforma home.pl
Certyfikaty SSL
Zamawianie certyfikatów SSL
Konfiguracja i instalacja SSL
Panel home.pl
Informacje podstawowe
Pulpit
Usługi
Płatności
Profil
Centrum Pomocy
Operacje w Panelu home.pl
Serwery
WebFTP
Informacje podstawowe
Konfiguracja serwerów
Serwery Unix
Serwery Windows
Obsługa baz danych
phpMyAdmin (MySQL)
phpPgAdmin (PgSQL)
myLittleAdmin (MSSQL)
Sklep internetowy eSklep
Panel usługi eSklep
RODO w sklepie internetowym
Panel sklepu internetowego
Pierwsze kroki
Promocja sklepu
Sprzedaż
Pierwsze uruchomienie
Dodatki od partnerów
Asortyment
Klienci
Integracje
Inne integracje
Systemy aukcyjne
Baza produktów
Aplikacje
App store
Aplikacja mobilna
Marketing
Modyfikacja wyglądu
Dokumentacja
Dla deweloperów
Style graficzne
Inne zagadnienia
Raporty i statystyki
Zawartość
Filmy instruktażowe
Konfiguracja sklepu
Rozliczenia i dokumenty
Faktury
Zmiana danych (cesja)
Rozliczenia i płatności
Dokumenty do pobrania
Produkty i usługi
Kreator Stron WWW
eCommerce
Moduły
Ustawienia
Szablony
Nawigacja
Publikacja i dodatki
Szybki start
Prestahosting
Profesjonalne usługi IT
Certyfikaty SSL
Przywracanie danych
Udostępnienie logów
Operacje na plikach i bazach danych
WordPress
Terminal płatniczy SumUp
Wordpress hosting SSD
Domeny
Informacje podstawowe
Rejestracja / opłacanie
Konfiguracja domen
Transfer domen
Giełda domen
Dodatki do domen
Serwery VPS
Skrzynki e-mail
Microsoft Exchange
Cloud Email Xchange
Obsługa skrzynek w Panelu home.pl
Jak zarejestrować Personal email lub Business email?
Bezpieczeństwo
eKsięgowość
Reklama internetowa
Reklama Allegro Ads
Tworzenie stron WWW
Contact LEADer
Reklama banerowa Google
Zakupy Google
Google Ads (AdWords)
eKampanie Google
SEMSTORM
Pozycjonowanie
rankingCoach
Baza wiedzy
Facebook
Systemy CMS
Internet w praktyce
Przydatne programy
Konfiguracja programów FTP
Zagadnienia techniczne
.htaccess
mod_rewrite
Kursy i specyfikacje
Kurs HTML
Kurs PHP
Kurs SQL
Rejestracja usług
RODO w home.pl
English
Website Builder
Marketplace
Control Panel
Webmail
FTP
Office 365
WordPress
SSL certificate
Aplikacje w marketplace
SimplySign
Antywirus ESET
SiteLock - ochrona WWW
Dropsuite Email Backup
CCleaner
Antywirus Kaspersky
Dropbox - dysk w chmurze
Płatności PayU
Programy antywirusowe AVAST
Office 365
AVG PC TuneUp
Reklama na start
Google AdWords
Zareklamuj stronę WWW na Facebook
Cloud Email Xchange
Brand24
Microsoft OneDrive
FreshMail.pl
Tłumaczenia online
G Suite - poczta Gmail
Program prowizyjny
Acronis Backup
Informacje podstawowe
Ustawienia dodatkowe
Panel użytkownika
Panel administratora
lub