Aplikacja Microsoft Teams zostanie wprowadzona do Linuxa

Linux jest otwartym systemem operacyjnym, wykorzystywanym w wielu firmach. Od dłuższego czasu użytkownicy tego systemu informowali Microsoft, że chcieliby komunikować się z resztą swojej organizacji przez komunikator Teams. Oczywiście, Teams jest dostępny w usłudze Office 365 z poziomu przeglądarki, lecz wielu klientów zgłaszało chęć pracy w klasycznej aplikacji, instalowanej na komputerze.

Microsoft, pomimo swojej działalności w sferze oprogramowania open-source, długo zwlekał z wprowadzeniem klasycznej aplikacji Teams. Pod koniec okresu wakacyjnego pojawiły się pogłoski o możliwości jej powstania, wynikające z wiadomości członków zespołu Teams na portalu UserVoice. Pisali wtedy, że rozumieją zapotrzebowanie na Linuxową wersję komunikatora, lecz nie podali żadnych detali czy konkretnych informacji.

Na tym samym portalu niedawno pojawiła się nowa informacja. Alex z zespółu Teams, w odpowiedzi na pytanie o Teams na Linuxa, napisała: „Wiemy, że wielu z naszych klientów używa Linuxa i chcemy, by Teams był dostępny dla wszystkich. Bądźcie czujni, wkrótce podamy więcej informacji.”

Co prawda nie jest to ogłoszenie daty wdrożenia aplikacji, lecz jest to pierwszy oficjalny komunikat, potwierdzający pracę nad klasyczną aplikacją Teams dla systemu Linux. Być może jest to pierwszy krok dla oficjalnego wsparcia reszty aplikacji pakietu Office 365.

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak