Co to jest subdomena?

Subdomena to adres internetowy, który zawiera w sobie nazwę Twojej domeny. Subdomena to rozszerzony adres dla Twojej domeny, który możesz użyć do nowego projektu, np. nowej strony internetowej.

Jeśli posiadasz stronę internetową pod adresem domeny twojadomena.pl i chcesz uruchomić  teraz sklep, to możesz utworzyć subdomenę o nazwie sklep. Twój sklep internetowy może być teraz widoczny w sieci pod adresem: sklep.twojadomena.pl niezależnie od utworzonej wcześniej strony internetowej, np. wizytówki firmy.

Za pomocą formularza dodawania subdomeny możesz utworzyć dowolną subdomenę dla Twojej domeny. Natomiast za pomocą rekordów domeny możesz wskazać jaka zawartość ma być wyświetlana pod adresem Twojej subdomeny (np. strona www, poczta, itp.).
Nie płacisz za utworzenie subdomeny w domenie którą zarejestrowałeś. W ten sposób możesz tworzyć nieskończenie wiele adresów , które użyjesz do zarządzania projektami. Najpopularniejsze subdomeny dedykowane są takim serwisom jak: info / blog / sklep / praca, np. sklep. twojadomena.pl oraz blog.twojadomena.pl

Rejestrując usługi hostingu WWW czy hostingu dedykowanego dla WordPress, możesz podłączyć domenę wraz z subdomenami a następnie przekierować poszczególne adresy na podkatalogi. Tak samo jak w domenie, tak i w subdomenie możesz tworzyć konta e-mail, np. kontakt@sklep.twojadomena.pl

Co to jest domena internetowa?

Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie