Co to jest subdomena?


Subdomena to adres internetowy, który zawiera w sobie nazwę Twojej domeny. Subdomena to rozszerzony adres dla Twojej domeny, który możesz użyć do nowego projektu, np. nowej strony internetowej.

Jeśli posiadasz stronę internetową pod adresem domeny twojadomena.pl i chcesz uruchomić  teraz sklep, to możesz utworzyć subdomenę o nazwie sklep. Twój sklep internetowy może być teraz widoczny w sieci pod adresem: sklep.twojadomena.pl niezależnie od utworzonej wcześniej strony internetowej, np. wizytówki firmy.

Za pomocą formularza dodawania subdomeny możesz utworzyć dowolną subdomenę dla Twojej domeny. Natomiast za pomocą rekordów domeny możesz wskazać jaka zawartość ma być wyświetlana pod adresem Twojej subdomeny (np. strona www, poczta, itp.).
Nie płacisz za utworzenie subdomeny w domenie którą zarejestrowałeś. W ten sposób możesz tworzyć nieskończenie wiele adresów , które użyjesz do zarządzania projektami. Najpopularniejsze subdomeny dedykowane są takim serwisom jak: info / blog / sklep / praca, np. sklep. twojadomena.pl oraz blog.twojadomena.pl

 

Rejestrując usługi hostingu WWW czy hostingu dedykowanego dla WordPress, możesz podłączyć domenę wraz z subdomenami a następnie przekierować poszczególne adresy na podkatalogi. Tak samo jak w domenie, tak i w subdomenie możesz tworzyć konta e-mail, np. kontakt@sklep.twojadomena.pl

Co to jest domena internetowa?

  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej jak dodać nową subdomenę,
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o możliwej konfiguracji subdomeny,
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej jak delegować subdomeny na zewnętrzne serwery DNS,
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o kasowaniu subdomen.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie