Czy CCleaner jest dobrym i bezpiecznym programem?

Sprawdź w poniższym artykule czy CCleaner jest dobrym i bezpiecznym programem do czyszczenia i przyspieszania komputera. CCleaner jest aplikacją pomagającą użytkownikom utrzymać porządek na ich komputerach od 2004 roku. Przez ten czas program ten stał się najczęściej pobieranym narzędziem poprawiającym produktywność na świecie. Pomimo swojej popularności, niektórzy użytkownicy wciąż mają wątpliwości co do działania i skuteczności CCleaner.

Czy CCleaner pomaga czyścić komputer?

Głównym zastosowaniem CCleaner jest usuwanie niepotrzebnych i zalegających na dysku plików. Wraz z działaniem komputera generowane są dane tymczasowe i pliki instalacyjne, które po czasie mogą zajmować miejsce oraz spowalniać komputer. CCleaner ma kilka metod usuwania ich z komputera. Łatwe oczyszczenie w szybki sposób usuwa pliki tymczasowe i śledzące, w Czyszczeniu niestandardowym użytkownik zaznacza elementy systemu do analizy i czyszczenia, a w oknie Rejestr znajduje się narzędzie do skanowania i naprawy rejestru systemu.

Oficjalne logo programu CCleaner, który służy do czyszczenia komputera.
Rys. Logo programu CCleaner.

CCleaner zawiera także okno Narzędzie, w którym znajdują się dodatkowe opcje kontroli i zarządzania komputerem. Można znaleźć tam Analizator dysku, wykrywacz duplikatów plików, ustawienia dodatków przeglądarki oraz kilka innych przydatnych do zarządzania komputerem funkcji. Płatna wersja CCleaner Business, przeznaczona do użytku w przedsiębiorstwach, wyposażona jest w Inteligentne czyszczenie, automatycznie czyszczące dane przeglądarki oraz informujące o ilości niepotrzebnych plików.

Czy CCleaner jest bezpieczny?

CCleaner jest jednym z najbardziej zaufanych programów na świecie o czym świadczy ilość jego pobrań. Narzędzie do czyszczenia zostało pobrane ponad 2 miliardy razy przez użytkowników komputerów o różnych systemach operacyjnych i urządzeń mobilnych.

CCleaner - ekran łatwego czyszczenia komputera. Czy CCleaner jest dobrym programem?

CCleaner stworzony jest tak, by działać bez wyrządzania szkód w systemie użytkownika. Narzędzia łatwego i niestandardowego oczyszczania precyzyjnie usuwają pliki i dane, bez wprowadzania zmian w najważniejszych plikach aplikacji i systemu. Przy korzystaniu z narzędzia Rejestr, przed wykonaniem naprawy wyświetla się opcja utworzenia kopii zapasowej. Utworzenie jej jest zalecane, gdyż działa to jak ubezpieczenie, w przypadku nieprzewidzianego błędu w bazie danych rejestru można wykorzystać opcję przywracania i wszystko wraca do stanu sprzed naprawy.

Aby upewnić się, że CCleaner działa zgodnie z oczekiwaniami i zapewnia bezpieczeństwo na naszym komputerze, należy na bieżąco aktualizować oprogramowanie. W wersji Business czynność ta wykonywana jest automatycznie, zapewniając najwyższy stopień bezpieczeństwa bez potrzeby ingerowania użytkownika.

Czy warto korzystać z funkcji programu CCleaner?

Zamysłem programu CCleaner jest ułatwienie użytkownikowi utrzymania sprawności swojego komputera. Narzędzia w nim zawarte wykonują czynności, które można wykonać ręcznie, lecz trzeba wyszukiwać je w ukrytych panelach i ustawieniach systemu operacyjnego. CCleaner zbiera je i umieszcza w jednym miejscu oraz zapewnia automatyczne działanie, przez co użytkownik nie musi przejmować się wybieraniem i decydowaniem co usunąć i posprzątać.

CCleaner - ekran planowania automatycznego czyszczenia komputera.

Rys. Ekran zaawansowanych opcji w sekcji: “Planowanie”. 

CCleaner - umożliwia inteligentne czyszczenie komputera ze zbędnych elementów.

Rys. Ekran zaawansowanych opcji w sekcji: “Inteligentne czyszczenie”.

Wersja CCleaner Business, przeznaczona dla firm i organizacji, zawiera także bardzo przydatne zaawansowane funkcje odciążające użytkownika komputera. Przykładowo, jedną z nich jest funkcja Planowanie, przejmująca obowiązek pamiętania o czyszczeniu i usuwająca niechciane pliki zgodnie z ustalonym harmonogramem. Innym przydatnym narzędziem jest Inteligentne czyszczenie, które zgodnie z wytycznymi użytkownika usuwa pliki po zamknięciu przeglądarki oraz  automatycznie czyści lub informuje o systemowych śmieciach, jeśli te przekroczą wyznaczoną ilość miejsca na dysku.

Wygoda i automatyczne działanie

CCleaner, nie bez powodu, jest najbardziej zaufanym programem poprawiającym produktywność i wydajność komputerów. Jest niesamowicie przydatnym narzędziem, a o jego efektywności świadczy długa obecność na rynku oraz ogromna liczba osób z niego korzystających. CCleaner jest stale aktualizowany, poprawiając wydajność komputerów, a jego płatna wersja – CCleaner Business – pozwala na automatyczne zarządzanie urządzeniami firm i organizacji na całym globie.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie