Czym różni się podpis SimplySign od klasycznego podpisu elektronicznego?

Tradycyjny podpis kwalifikowany musi być przechowywany na bezpiecznym urządzeniu w formie karty kryptograficznej lub tokenu, który uniemożliwia wyeksportowanie certyfikatu na zewnątrz. Dodatkowo w celu użycia tradycyjnego e-podpisu, wymagane jest dodatkowe urządzenie w formie czytnika, które musimy podłączyć do komputera. Powoduje to oczywiste ograniczenia w postaci możliwości podpisania dokumentów tylko w domu lub w pracy. Dodatkowo naraża nasz na dodatkowe koszty zakupu czytnika kart kryptograficznych.

Współczesny biznes wymaga rozwiązań mobilnych, pozwalających na dostęp do dokumentów z każdego miejsca i o dowolnej godzinie. To właśnie oferuje SimplySign by Asseco od home.pl.

Dzięki kwalifikowanemu certyfikatowi wbudowanemu w infrastrukturę SimplySign, możesz podpisywać dokumenty bezpośrednio z smartfonu niezależnie czy korzystasz z systemu Android czy iOS. Dodatkowo dzięki technologii mobilnej otrzymujesz możliwość podpisywania dokumentów z poziomu swojego komputera, bez użycia karty kryptograficznej i czytnika. Mimo braku fizycznego urządzenia do przechowywania certyfikatu, Twój podpis jest w 100% bezpieczny dzięki silnemu 2-składnikowemu zabezpieczeniu w postaci indywidualnego kodu OTP z aplikacji mobilnej oraz PINowi.

Podpis kwalifikowany złożony za pomocą SimplySign by Asseco w home.pl jest równoważy podpisowi odręcznemu i może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w sprawach osobistych jak i do użytku biznesowego.

Różnica podpis elektroniczny a SimplySign

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie