Jak uruchomić bloga na usługach home.pl?

Szybki hosting dla WordPressa

Poczta wybrana przez tysiące firm

Korzystając z usług home.pl możesz szybko uruchomić bloga internetowego i rozpocząć publikację pierwszych wpisów w sieci Internet. Uruchomienie bloga nie zajmie Ci więcej jak kilka-kilkanaście minut od rejestracji usługi do publikacji pierwszego wpisu. Bloga internetowego możesz uruchomić jako pierwszą stronę WWW lub uzupełnić nim, np. działający sklep internetowy. W niektórych sytuacjach, możesz uruchomić bloga w ramach już istniejącej witryny WWW czy sklepu, innym razem jako samodzielną witrynę WWW, pod własnym adresem.  Każde z rozwiązań pozwoli Ci osiągnąć ten sam cel – włączyć bloga. Każde z rozwiązań będzie różniło się sposobem zarządzania witryną WWW czy możliwością jej dalszego rozwoju.

Jeśli nie masz czasu na uruchomienie bloga samemu, zleć to specjalistom z home.pl. Poznaj ofertę projektowania stron internetowych w CMS WordPress  i wyróżnij się na tle konkurencji. 
Przykład: Kreator stron WWW z założenia pozwala na uruchomienie witryny internetowej, ale posiada wbudowany mechanizm tworzenia i zarządzania blogiem. CMS WordPress jest narzędziem wręcz stworzonym do blogowania, ale używany jest także do tworzenia tradycyjnych witryn. W sklepie internetowym home.pl możesz uruchomić własnego bloga. Korzystając z adresu domeny, adresów subdomen, możesz uruchomić wiele witryn WWW i wesprzeć je osobnymi stronami z blogiem, korzystając przy tym z kolejnych usług z oferty home.pl.

Ten artykuł wprowadzi Cię do obsługi i konfiguracji bloga internetowego uruchomionego na usługach home.pl. Z osobnego wpisu możesz dowiedzieć się więcej o uruchamianiu bloga internetowego, doborze właściwych usług oraz przewidywania kosztów jego utrzymania. W tym samym wpisie wprowadzamy także podstawowe informacje o rozwoju bloga, jego pozycjonowaniu oraz zarabianiu na nim:

Co to jest blog internetowy?

Blog internetowy to strona WWW mająca charakter dziennika. Systemy tworzenia blogów używane są do prowadzenia wspomnianych dzienników, informowania o zmianach, nowościach, ciekawostkach. Główna różnica między blogiem internetowym  a statyczna witryną polega na tym, że blog jest aktywny. Treść bloga zmienia się dynamicznie poprzez publikowanie kolejnych tekstów. Witryny WWW są zazwyczaj stronami o niezmiennej treści lub ich treść jest zwyczajnie aktualizowana w miarę zmiany, np. oferty firmy.

Jeśli nie masz czasu na uruchomienie bloga samemu, zleć to specjalistom z home.pl. Poznaj ofertę projektowania stron internetowych w CMS WordPress oraz przy użyciu Kreatora stron WWW.

Tworzenie blogów  stało się świetną formą wzmocnienia pozycjonowania już istniejących stron w sieci Internet oraz otworzyło nową formę komunikacji z potencjalnymi klientami czy użytkownikami, szukającymi informacji w sieci. Blogi znajdują wszechstronne zastosowanie, od baz wiedzy ze stale aktualizowanymi poradnikami (np. pomoc.home.pl) poprzez typowe dzienniki informacyjne (np. blog.home.pl).

W kolejnych artykułach powiązanych dowiesz się w jaki sposób szybko i łatwo uruchomić bloga internetowego na poszczególnych usługach home.pl oraz w jaki sposób połączyć go z już istniejącymi stronami WWW, sklepem lub innymi usługami powiązanymi. Użyj bloga internetowego aby wzmocnić pozycję swojej strony WWW, sklepu i firmy w sieci Internet. Dostarcz użytkownikom strony przydatnych informacji, pisz o aktualnościach, zmianach lub własnych produktach.

Jakie usługi potrzebuję aby uruchomić bloga w home.pl?

Podstawowe usługi, które umożliwią Ci założenie bloga internetowego to hosting i domena, tj. miejsce na pliki strony WWW oraz adres w sieci Internet. Możesz także założyć bloga jeśli posiadasz usługę kreatora stron WWW lub sklepu internetowego home.pl. Kolejnym rozwiązaniem jest uruchomienie bloga na hostingu internetowym niezależnie od już utworzonych stron z kreatora WWW lub sklepu internetowego.

W przypadku usług hostingowych rekomendujemy uruchomienie bloga w ramach aplikacji CMS WordPress – najpopularniejszego CMS do zarządzania blogami i stronami WWW.

Hosting internetowy oraz WordPress Hosting SSD to bardzo zbliżone do siebie usługi hostingowe, które rozróżnia przede wszystkim wydajność. W obu przypadkach uruchomienie bloga internetowego będzie przebiegało w ten sam sposób poprzez instalację CMS WordPress i podpięcie domeny. Instalację możesz wykonać ręcznie poprzez umieszczenie plików instalacyjnych na FTP lub automatycznie z poziomu Panelu klienta home.pl

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak