Jak uruchomić bloga na usługach home.pl?

Korzystając z usług home.pl możesz szybko uruchomić bloga internetowego i rozpocząć publikację pierwszych wpisów w sieci Internet. Uruchomienie bloga nie zajmie Ci więcej jak kilka-kilkanaście minut od rejestracji usługi do publikacji pierwszego wpisu. Bloga internetowego możesz uruchomić jako pierwszą stronę WWW lub uzupełnić nim, np. działający sklep internetowy. W niektórych sytuacjach, możesz uruchomić bloga w ramach już istniejącej witryny WWW czy sklepu, innym razem jako samodzielną witrynę WWW, pod własnym adresem.  Każde z rozwiązań pozwoli Ci osiągnąć ten sam cel – włączyć bloga. Każde z rozwiązań będzie różniło się sposobem zarządzania witryną WWW czy możliwością jej dalszego rozwoju.

Jeśli nie masz czasu na uruchomienie bloga samemu, zleć to specjalistom z home.pl. Poznaj ofertę projektowania stron internetowych w CMS WordPress  i wyróżnij się na tle konkurencji. 
Przykład: Kreator stron WWW z założenia pozwala na uruchomienie witryny internetowej, ale posiada wbudowany mechanizm tworzenia i zarządzania blogiem. CMS WordPress jest narzędziem wręcz stworzonym do blogowania, ale używany jest także do tworzenia tradycyjnych witryn. W sklepie internetowym home.pl możesz uruchomić własnego bloga. Korzystając z adresu domeny, adresów subdomen, możesz uruchomić wiele witryn WWW i wesprzeć je osobnymi stronami z blogiem, korzystając przy tym z kolejnych usług z oferty home.pl.

Ten artykuł wprowadzi Cię do obsługi i konfiguracji bloga internetowego uruchomionego na usługach home.pl. Z osobnego wpisu możesz dowiedzieć się więcej o uruchamianiu bloga internetowego, doborze właściwych usług oraz przewidywania kosztów jego utrzymania. W tym samym wpisie wprowadzamy także podstawowe informacje o rozwoju bloga, jego pozycjonowaniu oraz zarabianiu na nim:

Co to jest blog internetowy?

Blog internetowy to strona WWW mająca charakter dziennika. Systemy tworzenia blogów używane są do prowadzenia wspomnianych dzienników, informowania o zmianach, nowościach, ciekawostkach. Główna różnica między blogiem internetowym  a statyczna witryną polega na tym, że blog jest aktywny. Treść bloga zmienia się dynamicznie poprzez publikowanie kolejnych tekstów. Witryny WWW są zazwyczaj stronami o niezmiennej treści lub ich treść jest zwyczajnie aktualizowana w miarę zmiany, np. oferty firmy.

Jeśli nie masz czasu na uruchomienie bloga samemu, zleć to specjalistom z home.pl. Poznaj ofertę projektowania stron internetowych w CMS WordPress oraz przy użyciu Kreatora stron WWW.

Tworzenie blogów  stało się świetną formą wzmocnienia pozycjonowania już istniejących stron w sieci Internet oraz otworzyło nową formę komunikacji z potencjalnymi klientami czy użytkownikami, szukającymi informacji w sieci. Blogi znajdują wszechstronne zastosowanie, od baz wiedzy ze stale aktualizowanymi poradnikami (np. pomoc.home.pl) poprzez typowe dzienniki informacyjne (np. blog.home.pl).

W kolejnych artykułach powiązanych dowiesz się w jaki sposób szybko i łatwo uruchomić bloga internetowego na poszczególnych usługach home.pl oraz w jaki sposób połączyć go z już istniejącymi stronami WWW, sklepem lub innymi usługami powiązanymi. Użyj bloga internetowego aby wzmocnić pozycję swojej strony WWW, sklepu i firmy w sieci Internet. Dostarcz użytkownikom strony przydatnych informacji, pisz o aktualnościach, zmianach lub własnych produktach.

Jakie usługi potrzebuję aby uruchomić bloga w home.pl?

Podstawowe usługi, które umożliwią Ci założenie bloga internetowego to hosting i domena, tj. miejsce na pliki strony WWW oraz adres w sieci Internet. Możesz także założyć bloga jeśli posiadasz usługę kreatora stron WWW lub sklepu internetowego home.pl. Kolejnym rozwiązaniem jest uruchomienie bloga na hostingu internetowym niezależnie od już utworzonych stron z kreatora WWW lub sklepu internetowego.

W przypadku usług hostingowych rekomendujemy uruchomienie bloga w ramach aplikacji CMS WordPress – najpopularniejszego CMS do zarządzania blogami i stronami WWW.

Hosting internetowy oraz WordPress Hosting SSD to bardzo zbliżone do siebie usługi hostingowe, które rozróżnia przede wszystkim wydajność. W obu przypadkach uruchomienie bloga internetowego będzie przebiegało w ten sam sposób poprzez instalację CMS WordPress i podpięcie domeny. Instalację możesz wykonać ręcznie poprzez umieszczenie plików instalacyjnych na FTP lub automatycznie z poziomu Panelu klienta home.pl

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.