Jak wysłać wiadomość z adresu aliasu konta e-mail przez program pocztowy?

W Panelu klienta home.pl możesz utworzyć alias (czyli dodatkowy adres dla skrzynki e-mail). Alias nie jest nowym kontem e-mail, a jedynie dodatkowym adresem prowadzącym do tej samej skrzynki pocztowej.

Aliasy dla konta pocztowego, możesz utworzyć w ramach każdej usługi w home.pl, która umożliwia utworzenie skrzynek e-mail, np. hostingu. Także pojedyncze usługi pocztowe, jak konta Prywatny e-mail, umożliwiają dodawanie aliasów w ograniczonej ilości w dedykowanych adresach.

Jeśli dla utworzonego konta e-mail, utworzyłeś już aliasy, skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak za pośrednictwem programu pocztowego wysyłać wiadomości e-mail z użyciem adresu aliasu.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak wysłać wiadomość z adresu aliasu za pomocą Poczta home.pl

Podczas konfiguracji dowolnego programu pocztowego, zastosowanie adresu aliasu wymaga dodatkowych ustawień (np. ręcznego dodania aliasów konta). Przykładowo, aby skorzystać z aliasu konta e-mail w programie pocztowym (zalecamy drugą propozycję konfiguracji):

 • dodaj nowe konto pocztowe, podając utworzony alias jako adres e-mail i nazwę użytkownika. Hasło dostępu dla aliasu jest takie samo jak do konta e-mail, dla którego alias został utworzony. Ta konfiguracja spowoduje powielenie skrzynki e-mail w programie pocztowym, ale ułatwi korzystanie z obu adresów e-mail.
 • (zalecane) znajdź  i skonfiguruj w programie pocztowym opcję: aliasy/profile/tożsamości konta, która umożliwia przypisanie skrzynce e-mail, skonfigurowanej w programie pocztowym, dodatkowych profili, które pozwalają na korzystanie z aliasów.

Dodawanie tożsamości (aliasów) w programie Thunderbird

 1. W poniższym przykładzie posłużymy się oprogramowaniem Thunderbird.
 2. W programie pocztowym Thunderbird przejdź do ustawień wybranej skrzynki e-mail.
 3. Wybierz opcję: Tożsamości konta, a następnie dodaj nową pozycję.
 4. Uzupełnij podstawowe informacje jak imię i nazwisko oraz adres e-mail, czyli adres aliasu.
 5. Zapisz zmiany.
  Instrukcja krok po kroku - Program pocztowy Thunderbird - Ustawienia - Zarządzaj tożsamościami - Uzupełnij podstawowe informacje jak imię i nazwisko oraz adres e-mail

Podczas tworzenia nowej wiadomości e-mail, będziesz miał możliwość wyboru aliasu, którego adres będzie adresem nadawcy dla tworzonej wiadomości e-mail. W takiej sytuacji podczas wysyłki wiadomości e-mail zostanie użyty adres aliasu, który dodałeś w opcji: Tożsamości.Instrukcja krok po kroku - Program pocztowy Thunderbird - Napisz - Wiadomość e-mail - Wybierz adres nadawcy

Pamiętaj, że do prawidłowej konfiguracji programu pocztowego konieczne jest utworzenie aliasu dla skrzynki e-mail w Panelu klienta home.pl. W przeciwnym wypadku program pocztowy może zwrócić komunikat błędu, że wysłka wiadomości z użyciem wybranego adresu e-mail jest niedostępna (gdyż alias nie został utworzony).
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.