Na czym polega rola administratora w usłudze “Strona na abonament”?

Decydując się na zakup strony na abonament otrzymujesz nie tylko profesjonalnie przygotowaną stronę internetową dla swojej firmy, ale także obsługę administratora z rozbudowanym pakietem usług, obowiązujących podczas umowy abonamentowej. Zadbamy o bezpieczeństwo strony, jej prawidłowe działanie, SEO, a nawet audyty konkurencji. Na czym polega obsługa administratora w usłudze „Strona na abonament”?

Raporty słów kluczowych i monitoring strony w Google Analytics

Google Analytics jest jednym z podstawowych narzędzi do monitoringu aktywności użytkowników na twojej stronie www. Tworząc witrynę dla Twojej firmy podłączymy ją pod panel Google Analytics, dzięki któremu możliwe będzie sprawdzanie i generowanie raportów z analizy ruchu na stronie. GA pozwala kontrolować, z jakich źródeł trafiają na stronę Twoi czytelnicy, z jakiej lokalizacji, z jakiego oprogramowania korzystają podczas przeglądania strony, a także zweryfikować działania podejmowane przez nich na stronie. Google Analytics pozwala również na obserwowanie aktywności użytkowników w czasie rzeczywistym.

Korzystamy też z raportów fraz kluczowych, sprawdzając pozycję domeny w wyszukiwarce Google dla najważniejszych słów na które została zoptymalizowana Twoja strona.

Monitorowanie bezpieczeństwa strony

Prowadzimy monitoring stron internetowych 24/7, upewniając się, że są one bezpieczne dla użytkowników i że nie pojawiają się zagrożenia mogące skutkować wyciekiem danych lub utratą dostępu do strony.

W ramach zabezpieczania nasi administratorzy wykonają także kopię zapasową Twojej strony www (dla pakietu Start – raz w miesiącu , natomiast dla pakietu Biznes – raz w tygodniu). Kopie zapasowe danych strony są niezbędne w sytuacjach, gdy pojawiają się problemy zabezpieczeń lub konieczne jest przywrócenie pewnych ustawień strony.

Prace administratora w systemie CMS

Wszystkie strony w ofercie na abonament tworzymy w oparciu o CMS WordPress. Jego działanie opiera się w dużej mierze na wtyczkach, które usprawniają działanie strony i pozwalają na instalację różnych elementów w obrębie strony. Nasz administrator raz w miesiącu przeprowadzi kontrolę zgodności wtyczek (oraz ich aktualizację, jeśli będzie konieczna), tak aby zawsze działały zgodnie z oczekiwaniami.

W ramach pracy przy systemie CMS administrator przeprowadzi także raz na cztery miesiące aktualizację całego systemu CMS. To ważne, by na stronie internetowej dopilnować aktualności wszystkich systemów, wtyczek i zabezpieczeń – ich twórcy wprowadzają często poprawki wpływające na płynność działania i bezpieczeństwo stron, które z nich korzystają. Dodatkowo, co dwa miesiące przeprowadzimy optymalizację szybkości działania strony, upewniając się że komfort użytkownika pozostaje na pierwszym miejscu i że ilość treści pojawiających się na stronie nie powoduje problemów z jej ładowaniem na różnych urządzeniach.

Działania SEO

W ramach abonamentu możemy zaproponować Ci podstawowe działania SEO prowadzone raz na 8 miesięcy i sprawdzające Twoją stronę pod kątem optymalizacji i pozycjonowania dla wyszukiwarek Google. Skupimy się na nasyceniu treści słowami kluczowymi, poprawie nagłówków i opisów meta, porównamy wyniki z raportów słów kluczowych i Google Analytics oraz zaproponujemy zmiany, które mogą umocnić pozycję Twojej strony w wynikach SERP.

Audyt UX – jak wygodne jest korzystanie z Twojej witryny?

Audyty UX (user experience) sprawdzają zachowania użytkowników na stronie internetowej i kontrolują, czy jest ona użyteczna, wygodna i czytelna dla odbiorcy. Współcześnie oczekuje się, by strony internetowe były w pełni funkcjonalne i proste w obsłudze zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych – budując Twoją stronę na abonament zadbamy o UX, ale na każdej witrynie warto po czasie przeprowadzić audyt by sprawdzić które elementy będą wymagały poprawy.

Audyt UX stron na abonament jest wykonywany co 6 miesięcy przez cały okres trwania umowy, a ewentualne zmiany i dostosowanie strony na podstawie audytu – co 7 miesięcy.

Długa współpraca – więcej korzyści. Administracja strony na abonament po 12 miesiącach

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z naszej oferty dłużej, niż przez 12 miesięcy, nasi administratorzy zajmą się także analizą trzech stron konkurencji, korzystając w tym celu z danych z Google oraz oceniając ogólny wygląd ich stron. Takie informacje pozwolą śledzić zmiany, jakie wprowadza konkurencja by wybić się na rynku i przygotować zmiany, które warto wprowadzić także na Twojej stronie. Po 12 miesiącach opracujemy propozycję zmian strony www na podstawie wyników przeprowadzonego audytu i zestawimy je z Twoimi oczekiwaniami.

Co dalej? Po 14 miesiącach współpracy nasi administratorzy mogą zająć się przebudową Twojej strony www na podstawie wyników audytu oraz Twoich oczekiwań. Zmiany mogą obejmować grafikę, treści, zdjęcia, układ strony, ale także przejście z pakietu Start na pakiet Biznes i przygotowanie strony w formie Multi Page.

Im dłużej korzystasz z usługi, tym więcej zyskujesz mając przy tym gwarancję stałej ceny za abonament. Dla firm, które nie chcą inwestować w gotową stronę i martwić się koniecznością samodzielnej administracji na stronie, oferta strony na abonament jest wyjątkowo korzystną propozycją.

Więcej informacji o ofercie:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Strona WWW o którą nie musisz się martwić

Tworzenie, publikacja i opieka nad stroną internetową.