NordVPN – Z jakich serwerów mogę skorzystać podczas połączenia VPN

W usłudze NordVPN dostępnych jest kilka kategorii serwerów, które oferują różne funkcje i sposoby połączenia z internetem. NordVPN oferuje dostęp do ponad 5000 serwerów w ponad 60 krajach.

Dostępne serwery NordVPN

Źródło: https://nordvpn.com/

  • Standard server – podstawowy serwer VPN, który szyfruje przepływające dane i podmienia Twój adres IP.
  • Double VPN – rozwiązanie zwiększające prywatność, przesyłające Twoje dane przez dwa serwery, szyfrując je podwójnie. Twój adres IP także zostaje zmieniony.  Double VPN to rozwiązanie bezpieczeństwa, gdy dane są szyfrowane dwukrotnie za pośrednictwem serwera z wieloma węzłami. Szyfrowanie jest podwójne AES-256-CBC. Użytkownik łączy się z pierwszym węzłem, w którym dane są szyfrowane. Następnie zabezpieczone dane trafiają do drugiego węzła, są ponownie szyfrowane i dopiero wtedy docierają do Internetu.
  • Onion over VPN – kategoria połączenia przechodzącego przez serwer i anonimową sieć, wykorzystującą technikę trasowania cebulowego. W sieci cebulowej dane, np. treść wiadomość, otoczone są warstwami szyfrowania, które zapewniają bezpieczeństwo treści i zachowują anonimowości nadawcy wiadomości.Onion over VPN to rozwiązanie zapewniające prywatność, w którym ruch internetowy przechodzi przez jeden z naszych serwerów, następnie przechodzi przez sieć Onion, a następnie dociera do Internetu.Zwykle dostęp do sieci Onion można uzyskać tylko za pomocą przeglądarki Onion, tymczasem z NordVPN Onion przez serwery VPN nie trzeba pobierać przeglądarki Onion. Wystarczy połączyć się z serwerem Onion przez serwer VPN usługi NordVPN, aby cały ruch internetowy był kierowany przez sieć Onion – nie są wymagane żadne dodatkowe aplikacje.
  • Serwery P2P – serwery kompatybilne z ruchem peer-to-peer, czyli połączeniami w sieci równorzędnej. W sieci równorzędnej każde urządzenie może spełniać rolę klienta i serwera.
  • Dedicated IP – serwery dla użytkowników, który wykupili swoje własne IP.
  • Obfuscated server – ukryte serwery, które mogą obejść internetowe ograniczenia jak zapory sieci. Spełniają rolę awaryjnego połączenia w momencie kiedy standardowe połączenie z VPN zawodzi. Ukryte serwery są rekomendowane w krajach z ograniczonym dostępem do internetu.

Listę wszystkich obecnie posiadanych i obsługiwanych serwerów możesz na bieżąco sprawdzać na stronie NordVPN: https://nordvpn.com/pl/servers/

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie