WinSCP – obsługa połączenia SSH w aplikacji

WinSCP to popularna, darmowa, aplikacja dla systemu Windows obsługująca połączenie SFTP w oparciu SSH. Ponadto można w nim skonfigurować połączenie z serwerem za pomocą protokołu FTP. Kluczowym zadaniem programu jest nawiązanie bezpiecznego połączenia do przesyłania plików między serwerem a komputerem. WinSCP podobnie jak Total Commander oraz FileZilla realizuje podstawowe funkcje menadżera plików.

WinSCP czerpie funkcje z protokołu SSH obsługiwanego w aplikacji PuTTY oraz protokołu FTP z aplikacji FileZilla.

Aplikację WinSCP wyróżnia m.in:

  • przejrzysty interfejs graficzny,
  • możliwość wykonywania typowych operacji na plikach,
  • obsługę protokołów SFTP oraz SCP za pomocą SSH, FTP, a nawet popularnego protokołu komunikacji WebDAV,
  • aplikacja umożliwia synchronizację katalogów między poszczególnymi lokalizacjami,
  • posiada wbudowany edytor tekstu.

WinSCP podczas transferu plików sprawdza istnienie poszczególnych plików na docelowym serwerze, a następnie przesyła pozostałą jego część bez ponownego przesyłania go od nowa. Dzięki temu jest bardzo chętnie używanym oprogramowaniem do przesyłania dużych plików. Wielu użytkowników korzysta z WinSCP i wybiera to oprogramowanie jako najlepsze do przesyłania plików z Windows do systemu Linux. Zapewnia on interfejs podobny do Eksploratora Windows. Ma dwa panele, lewy wyświetlający katalog lokalny oraz prawy dla katalogu zdalnego. W nim z kolei, można po prostu kopiować i wklejać lub przeciągać i upuszczać pliki z panelu obszaru Windows do panelu obszaru Linux.

Klient SSH w obsłudze usług home.pl

Podczas obsługi serwera w home.pl, możesz często spotkać się z poleceniem przez nas użycia programu WinSCP. Możesz dzięki niemu skonfigurować połączenie SSH. Zobacz jak to zrobić:

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.