WinSCP – obsługa połączenia SSH w aplikacji

Poczta wybrana przez tysiące firm

WinSCP to popularna, darmowa, aplikacja dla systemu Windows obsługująca połączenie SFTP w oparciu SSH. Ponadto można w nim skonfigurować połączenie z serwerem za pomocą protokołu FTP. Kluczowym zadaniem programu jest nawiązanie bezpiecznego połączenia do przesyłania plików między serwerem a komputerem. WinSCP podobnie jak Total Commander oraz FileZilla realizuje podstawowe funkcje menadżera plików.

WinSCP czerpie funkcje z protokołu SSH obsługiwanego w aplikacji PuTTY oraz protokołu FTP z aplikacji FileZilla.

Aplikację WinSCP wyróżnia m.in:

  • przejrzysty interfejs graficzny,
  • możliwość wykonywania typowych operacji na plikach,
  • obsługę protokołów SFTP oraz SCP za pomocą SSH, FTP, a nawet popularnego protokołu komunikacji WebDAV,
  • aplikacja umożliwia synchronizację katalogów między poszczególnymi lokalizacjami,
  • posiada wbudowany edytor tekstu.

WinSCP podczas transferu plików sprawdza istnienie poszczególnych plików na docelowym serwerze, a następnie przesyła pozostałą jego część bez ponownego przesyłania go od nowa. Dzięki temu jest bardzo chętnie używanym oprogramowaniem do przesyłania dużych plików. Wielu użytkowników korzysta z WinSCP i wybiera to oprogramowanie jako najlepsze do przesyłania plików z Windows do systemu Linux. Zapewnia on interfejs podobny do Eksploratora Windows. Ma dwa panele, lewy wyświetlający katalog lokalny oraz prawy dla katalogu zdalnego. W nim z kolei, można po prostu kopiować i wklejać lub przeciągać i upuszczać pliki z panelu obszaru Windows do panelu obszaru Linux.

Klient SSH w obsłudze usług home.pl

Podczas obsługi serwera w home.pl, możesz często spotkać się z poleceniem przez nas użycia programu WinSCP. Możesz dzięki niemu skonfigurować połączenie SSH. Zobacz jak to zrobić:

 

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie