Czy korzystanie z usługi Xbox Game Pass / Live Gold wymaga sieci VPN?

Sieci VPN bardzo szybko stały się niezbędnym i bardzo użytecznym narzędziem do pracy z siecią Internet. Komputery, smartfony, konsole, tablety, urządzania sieciowe podłączone przez sieci VPN korzystają z chronionego połączenia internetowego w dowolnym miejscu na świecie. W jaki sposób skonfigurować połączenie VPN na routerze (NordVPN)

Do korzystania z usług Xbox Live Gold, Game Pass oraz Game Pass Ultimate na konsoli Xbox nie jest wymagane używanie VPN. Może jednak okazać się, że połączenie VPN może być dla Ciebie przydatne w przyszłości. Zarówno w procesie korzystania z konsoli i jej zasobów, gier i aplikacji, ale i zakupie promocyjnych ofert na subskrypcje, gry, aplikacje dostępnych dla całego świata.

SPIS TREŚCI

Jakie są zalety korzystania z VPN na Xbox One?

VPN pozwala na ominięcie ograniczeń geograficznych i uzyskanie prywatności w sieci Internet. Dla graczy Xbox połączenie VPN może oznaczać szybszy dostęp do serwerów sieciowych podczas rozgrywki wieloosobowej online. Zmiana lokalizacji z pomocą serwerów VPN to sprawdzony sposób na lepsze połączenie z serwerami gry. VPN umożliwia także poprawę ochronę prywatności, zwłaszcza, w zakresie bezpieczeństwa konta Xbox. Wsparcie VPN może być tu więc realizowane nie tylko na poziomie konsoli i rozgrywki online, ale także każdego urządzenia pracującego w sieci, które ma połączenie z kontem Microsoft gracza.

Chociaż cały świat ma dostęp do tego samego Internetu, tu także działa regionalizacja oraz strefy czasowe. Ma to znaczenie np. dla łowców promocji gier czy graczy oczekujących na premiery najnowszych tytułów. Połączenie VPN może pozwolić na zakup gier dostępnych wyłącznie dla wybranych regionów świata, a także na szybszy dostęp do premier, które udostępniane są o określonej godzinie. W różnych strefach czasowych (w Australii premiery gier mają miejsce najszybciej).

Korzystanie z konsoli XBOX pozwala na dostęp do wielu aplikacji takich jak Netflix, Spotify, YouTube i SoundCloud. Dla osób mieszkających tam, gdzie te usługi nie są dostępne, VPN może pomóc w dostępie do treści. Konsola Xbox odegra tu rolę domowego centrum multimedialnego, które nie ma bezpośredniego związku z subskrypcją Xbox Live Gold czy Game Pass.

Ostatecznie VPN może poprawić prędkość Internetu podczas gry, omijając ograniczenia przepustowości narzucone przez dostawcę usług internetowych. To bardzo możliwe i możesz nawet nie wiedzieć, że takie ograniczenia istnieją.

Sprawdź: Czy używanie VPN spowalnia Internet?

Jak uruchomić VPN dla konsoli Xbox One – informacje ogólne

W odróżnieniu od komputerów PC oraz telewizorów z systemem Android TV, użycie VPN na konsoli nie jest realizowane bezpośrednio. Może być uruchomione za pomocą konfiguracji połączenia na poziomie routera WiFi/modemu lub przez komputer i współdzielenie połączenia. W ten sposób konsola powinna nawiązać połączenie z Internetem, które już jest realizowane za pomocą sieci VPN.

Jeśli konfiguracja sieci VPN za pomocą domowego routera nie jest możliwa, możesz użyć komputera stacjonarne, aby podłączyć Xbox One do sieci VPN.

Poznaj ofertę home.pl dla subskrypcji Microsoft Xbox:

Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie