Czy mogę opłacić usługę po przekroczeniu terminu?

Gdy minie termin płatności lub zakończy się okres ważności usługi i zostanie ona wyłączona, to w przypadku większości usług, nadal istnieje możliwość ich przywrócenia (np. domeny, hosting, czy sklep internetowy).

SPIS TREŚCI

Skończyła się ważność domeny

Jeśli chcesz przedłużyć ważność domeny, dla której termin płatności się skończył, to nadal możesz aktywować domenę. Podczas przedłużania takiej domeny wymagane jest uiszczenie dodatkowej opłaty. Pamiętaj więc, aby przedłużać domeny zgodnie z ustalonym terminem płatności, aby uniknąć przerwy w działaniu domeny oraz konieczności uiszczenia opłaty dodatkowej.

Skończyła się ważność hostingu, sklepu, kreatora stron, eKsięgowości

Po zakończeniu okresu abonamentowego (czyli daty ważności), usługi stają się nieaktywne. Zawartość nie jest jednak kasowana. Utrzymujemy ją dla Ciebie do 30 dni, jeśli zdecydujesz się opłacić usługę po zakończeniu abonamentu. Można wtedy dokonać wpłaty i wznowić jej działanie na kolejny rok abonamentowy.

 

Przedłużając ważność usługi wraz z jej zawartością, po jej wygaśnięciu, wymagane jest opłacenie standardowej ceny przedłużenia (abonamentu) oraz w przypadku niektórych usług uiszczenie dodatkowej opłaty za ponowną aktywację usługi. A zatem ponowna aktywacja usługi wymaga uiszczenia nie tylko opłaty za jej odnowienie, ale dla niektórych usług także dodatkowej opłaty za ponowne aktywowanie w wysokości wskazanej w cenniku.

Kwota dodatkowej opłaty za ponowną aktywację może różnić się w zależności od typu usługi i uwzględniona jest w cenniku na stronie: home.pl/cennik.
Dodatkowa kwota za ponowną aktywację usługi zostanie doliczona do kwoty abonamentu i przesłana w ostatniej, wygenerowanej fakturze PRO FORMA. Faktura PRO FORMA zostanie przesłana na adres e-mail wskazany jako kontaktowy. Opłata za ponowną aktywację naliczana jest dzień po wygaśnięciu usługi.

W standardowej kwocie odnowienia usługi w wysokości wskazanej w cenniku możesz przedłużyć:

 

Uiszczenie nie tylko opłaty za odnowienie usługi, ale także dodatkowej opłaty za jej ponowną aktywację w wysokości wskazanej w cenniku jest możliwe dla następujących typów usług:

W przypadku usług wymienionych w sekcji wyżej, jeśli minął termin płatności lub ważność usługi została przekroczona, to nadal możesz ją opłacić i aktywować (przywracając ją z całą jej zawartością). Jeśli usługa została wyłączona więcej niż 28 dni temu, to przywrócenie jej wraz z jej zawartością (nawet po opłaceniu PRO FORMY) może być niemożliwe.

Skończyła się ważność innej usługi

W przypadku innych usług, dla których termin płatności lub ważność minęły, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu weryfikacji czy przedłużenie takiej usługi jest nadal możliwe.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.