Jak dodać menu nawigacji jako widget strony internetowej?

Domyślnie tworzone menu nawigacji dostępne jest na każdej podstronie witryny internetowej, umieszczone jest w ściśle określonej lokalizacji która może zmieniać się wraz z wyborem szablonu. Możesz także dodawać menu nawigacji jako widget strony internetowej. W tym miejscu możesz dodać dedykowane menu, utworzone z elementów, których np. nie udostępniasz w głównym menu strony, tzw. primary menu.

WAŻNE! Możesz utworzyć wiele menu dla swojej strony internetowej, a następnie zarządzać ich rozmieszczeniem. Elementami menu mogą być poszczególne wpisy, strony, kategorie wpisów, zewnętrzne witryny (adresy URL). Pojęcie menu traktowane jest wyłącznie jako listy elementów do których użytkownik może uzyskać dostęp, ale o zawartości menu decydujesz samemu.

Widżety (widgets) WordPress to komponenty, które pozwalają użytkownikom na zastosowanie określonej funkcji na stronie internetowej. W ten sposób możesz szybko rozszerzyć witrynę od dodatkowe informacje, funkcje, menu, itp.. Widgety można wstawiać w wielu miejscach witryny internetowej. Domyślnie większość obszarów obsługuje widgety w obszarze prawego i lewego paska lub stopki.

Jak dodać menu nawigacji jako widget strony internetowej?

Po utworzeniu nowego menu możesz zarządzać jego lokalizacją.

  1. Przejdź do sekcji Wygląd > Menu aby utworzyć i zarządzać swoimi menu.
  2. W tej samej lokalizacji możesz przypisać menu do kluczowych lokalizacji w szablonie Twojej strony internetowej.Wstawianie menu jako widget strony internetowej WordPress
  3. Przejdź do sekcji Wygląd > Widgety aby dodać menu nawigacji jako widget strony internetowej WordPress.
  4. Użyj widgetu Nawigacyjne menu aby wstawić menu w wybraną lokalizację.
  5. Wybierz położenie widgetu z rozwijanej listy lub złap i przeciągnij menu do wybranej sekcji strony internetowej. Przeczytaj i dowiedz się więcej w jaki sposób zarządzać widżetami strony internetowej WordPress.
    Wstawianie menu jako widget strony internetowej WordPress
  6. W kolejnym kroku wprowadź (opcjonalnie) tytuł czyli nazwę Widgetu widoczną na stronie internetowej a następnie Wybierz menu, które ma zostać w nim umieszczone. Wstawianie menu jako widget strony internetowej WordPress
Ilość dostępnych menu zależy od tego ile menu WordPress utworzyłeś. Ich budowa zależna będzie od ilości zagnieżdżeń (kategorii i podkategorii, tj. elementów). Ilość dostępnych lokalizacji do wstawienia menu (wstaw Widget) zależna jest od używanego szablonu oraz zainstalowanych i aktywnych wtyczek. Do poprawnego wyświetlania niektórych sekcji może być konieczne edytowanie stylu CSS.

Wstawianie menu jako widget strony internetowej WordPress

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.