Jak ukryć tytuł strony WordPress?

Tytuł strony będący jednocześnie głównym nagłówkiem H1 stanowi ważny element pozycjonowania witryny oraz budowania jej tożsamości. Informacji przydatnej dla użytkowników. Nie zawsze zlokalizowany jest w miejscach do tego przeznaczonych i może nie wyglądać dobrze w Twoim projekcie. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób ukryć tytuł strony za pomocą narzędzi dostępnych w panelu administratora WordPress.

SPIS TREŚCI

Tytuł strony WordPress – informacje podstawowe

Obecność tytułu strony głównej lub każdej innej podstrony może mieć duże znaczenie w identyfikacji publikowanych treści. Sam WordPress nie posiada wbudowanych narzędzi do zarządzania tytułem. Możesz oczywiście edytować szablon WordPress, modyfikując jego kod i usuwając lub zmieniając położenie tytułu i jego parametry. To rozwiązanie może okazać się skomplikowane dla mniej doświadczonych użytkowników, ale wciąż dostępne. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie prosty poradnik, który pozwoli Ci ukryć tytuły za pomocą prostej modyfikacji, która nie wymaga wiedzy technicznej.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Przeglądanie treści, a więc również identyfikacja ich tematyki czy lokalizacji stanowi jeden z ważnych elementów umożliwiających wzbudzenie zainteresowania użytkownika witryny. Tytuł jest bardzo przydatnym elementem na stronach WordPress. Czasami jednak zwyczajnie jego lokalizacja lub obecność nie pasuje czy też nie jest potrzebna. W tej sytuacji dobrze będzie ukryć tytuł, nie tyle usuwając go, ile ukrywając przed oczami użytkowników odwiedzających tę witrynę. Takie działanie nie zaburzy SEO witryny WordPress, a zarazem osiągniesz zamierzony cel w postaci pozbycia się zbędnego elementu.

Poniższą instrukcję wykonasz samodzielnie. Wprowadzona zmiana realizowana jest za pomocą funkcji dostępnej w opcjach wybranego szablonu WordPress. Nie musisz posiadać wiedzy technicznej, aby to wykonać, a jeśli uznasz, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne, po prostu cofnij zmiany, usuwając fragment kodu.

Jak ukryć tytuł strony WordPress?

Ukrycie tytułów stron jest o wiele bezpieczniejsze dla SEO WordPress niż ich usunięcie. Dlatego skorzystaj z poniżej instrukcji, która pozwoli ukrytym tytułom pozostać częścią Twojej witryny internetowej.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wygląd > Dostosuj.
  3. Wejdź w zakładkę Dodatkowy CSS, a następnie użyj jednego lub wielu kodów, jakie znajdziesz poniżej.
    W sekcji Dodatkowy CSS znajdziesz opcje dodawania w prosty sposób własnego kodu CSS

 

Ukryj wszystkie tytuły w witrynie WordPress:

Poniższy kod pozwala na ukrycie wszystkich dostępnych tytułów, tj. nagłówków H1, w całej witrynie WordPress:

.entry-title {
display: none;
}

Ukryj tylko tytuł stron WordPress

Użycie tego kodu ogranicza jego działanie wyłącznie do ukrycia tytułów stron WordPress (sekcja Strony w panelu administratora):

.page .entry-title {
display: none;
}

Ukryj tylko tytuł wpisów WordPress

Kod poniżej pozwala na ukrycie tytułów samych wpisów (sekcja Wpisy w panelu administratora):

.post .entry-title {
display: none;
}
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.