Mam certyfikat SSL, ale na stronie jest przekreślona ikona kłódki

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Przeglądarka internetowa - Ikona Przekreślonej kłódki w dolnej części przeglądarki

Przekreślona ikona kłódki w przeglądarce internetowej oznacza, iż nie wszystkie informacje znajdujące się w wyświetlonym serwisie WWW są przesyłane szyfrowanym połączeniem SSL.

Pamiętaj, że po zainstalowaniu certyfikatu SSL na serwerze w home.pl, do jego poprawnego działania koniecznie jest wykonanie zmian po stronie serwisu WWW, dla którego szyfrowanie ma być aktywne.

Możliwe przyczyny przekreślonej kłódki w przeglądarce

 • Nie wszystkie elementy strony WWW (np. pliki graficzne, JavaScript, CSS) są przesyłane z tego samego (szyfrowanego) adresu URL.
 • Serwis korzysta z elementów (np. pliki graficzne, JavaScript, CSS), które są umieszczone na zewnętrznym serwerze. Należy pamiętać, że procesowi szyfrowania podlegają pliki, które są umieszczone na serwerze, gdzie certyfikat SSL jest zainstalowany.
 • Serwis korzysta z zewnętrzych serwisów reklamowych lub systemów statystyk (np. Google Analytics.), w połączeniu niezaszyfrowanym.

Rozwiązanie najczęstszych błędów z niedziałającym certyfikatem SSL

 • Jeżeli odwołania do tych elementów rozpoczynają się od “http://” zmień w źródle strony odwołania rozpoczynające się od “http://” na “https://”.
  Jeżeli zewnętrzny serwer, na którym znajdują się pliki strony nie będzie posiadał poprawnego i ważnego certyfikatu SSL, to ostrzeżenie będzie nadal widoczne. Pliki z zewnętrznego serwera będą dalej wyświetlane w postaci niezaszyfrowanej na Twojej stronie WWW.
 • Najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie tych elementów z zewnętrznego serwera na Twój serwer, gdzie jest zainstalowany certyfikat SSL.
  Możliwe jest przeniesienie certyfikatu SSL na inny serwer. Certyfikat nie jest ściśle powiązany z danym adresem IP (nie zawiera w sobie takich informacji), co pozwala na jego instalację na dowolnym serwerze, czyli pod dowolnym adresem IP.

Jakie narzędzia są pomocne przy identyfikacji przyczyny?

Poniższe narzędzia pozwalają zweryfikować w jaki sposób odwołujemy się do plików strony WWW. Są to przykładowe narzędzia, które pozwalają ustalić czy korzystamy z elementów, które znajdują się na zewnętrznych niezaszyfrowanych serwerach:
 • W momencie przeglądania strony, która nie jest w pełni zaszyfrowana należy w przeglądarce Mozilla Firefox kliknąć w menu “Narzędzia” -> “Informacje o stronie” -> zakładka “Media”. W oknie wyświetlą się wszystkie pliki, które składają się na wyświetloną stronę WWW.

  Mozilla Firefox - Narzędzia - Informacje o stronie - Kliknij w zakładkę Media i sprawdź jakie pliki składają się na wyświetloną stronę WWW

 • Rozszerzenie Firebug do przeglądarki Mozilla Firefox. Dostępne do pobrania pod poniższym adresem.

  Mozilla Firefox - Rozszerzenie Firebug - Sieć - Przykładowa zawartość zakładki Wszystko

Ważne! Certyfikat SSL wpływa na wiarygodność Twojej witryny, umożliwiając internaucie sprawdzanie danych Twojej firmy. Sprawdź, jak krok po kroku sprawdzić dane podmiotu z przypisanym certyfikatem SSL.

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie