Mam certyfikat SSL, ale na stronie jest przekreślona ikona kłódki

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

SPIS TREŚCI

Niezabezpieczone połączenie

Informacje o niezabezpieczonym połączeniu w przeglądarce internetowej oznacza, iż nie wszystkie informacje znajdujące się w wyświetlonym serwisie WWW są przesyłane szyfrowanym połączeniem SSL.

Pamiętaj, że po zainstalowaniu certyfikatu SSL na serwerze w home.pl, do jego poprawnego działania koniecznie jest wykonanie zmian po stronie serwisu WWW, dla którego szyfrowanie ma być aktywne.

 • Kliknij tutaj, jeśli posiadasz usługę eSklep i chcesz włączyć certyfikat SSL.
 • kliknij tutaj, jeśli strona WWW utworzona jest w innej aplikacji, np. CMS WordPress, Joomla

Możliwe przyczyny przekreślonej kłódki w przeglądarce

 • Nie wszystkie elementy strony WWW (np. pliki graficzne, JavaScript, CSS) są przesyłane z tego samego (szyfrowanego) adresu URL.
 • Serwis korzysta z elementów (np. pliki graficzne, JavaScript, CSS), które są umieszczone na zewnętrznym serwerze. Należy pamiętać, że procesowi szyfrowania podlegają pliki, które są umieszczone na serwerze, gdzie certyfikat SSL jest zainstalowany.
 • Serwis korzysta z zewnętrznych serwisów reklamowych lub systemów statystyk (np. Google Analytics), w połączeniu niezaszyfrowanym.

Rozwiązanie najczęstszych błędów z niedziałającym certyfikatem SSL

 • Jeżeli odwołania do tych elementów rozpoczynają się od “http://” zmień w źródle strony odwołania rozpoczynające się od “http://” na “https://”.
  Jeżeli zewnętrzny serwer, na którym znajdują się pliki strony, nie będzie posiadał poprawnego i ważnego certyfikatu SSL, to ostrzeżenie będzie nadal widoczne. Pliki z zewnętrznego serwera będą dalej wyświetlane w postaci niezaszyfrowanej na Twojej stronie WWW.
 • Najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie tych elementów z zewnętrznego serwera na Twój serwer, gdzie jest zainstalowany certyfikat SSL.
  Możliwe jest przeniesienie certyfikatu SSL na inny serwer. Certyfikat nie jest ściśle powiązany z danym adresem IP (nie zawiera w sobie takich informacji), co pozwala na jego instalację na dowolnym serwerze, czyli pod dowolnym adresem IP.

Jakie narzędzia są pomocne przy identyfikacji przyczyny?

Poniższe narzędzia pozwalają zweryfikować, w jaki sposób odwołujemy się do plików strony WWW. Są to przykładowe narzędzia, które pozwalają ustalić, czy korzystamy z elementów, które znajdują się na zewnętrznych niezaszyfrowanych serwerach:
 • W momencie przeglądania strony, która nie jest w pełni zaszyfrowana należy w przeglądarce Mozilla Firefox kliknąć menu “Narzędzia” -> “Informacje o stronie” -> zakładka “Media”. W oknie wyświetlą się wszystkie pliki, które składają się na wyświetloną stronę WWW.

  Mozilla Firefox - Narzędzia - Informacje o stronie - Kliknij w zakładkę Media i sprawdź jakie pliki składają się na wyświetloną stronę WWW

Ważne! Certyfikat SSL wpływa na wiarygodność Twojej witryny, umożliwiając internaucie sprawdzanie danych Twojej firmy. Sprawdź, jak krok po kroku sprawdzić dane podmiotu z przypisanym certyfikatem SSL.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak