Pierwsze skanowanie AVG PC TuneUp – Informacje podstawowe

AVG Ultimate to polecany zestaw narzędzi bezpieczeństwa przeznaczony dla użytkowników domowych. AVG Ultimate składa się z antywirusa dla domu (AVG Internet Security), programu do czyszczenia i przyspieszania komputera (AVG TuneUp) oraz polecanego VPNa do rozwiązań domowych (AVG Secure VPN). Czym jest AVG TuneUp? Jak czyścić sprzęt domowy z niepotrzebnych plików i jak korzystać z programu do przyspieszania komputera?

SPIS TREŚCI

Poradnik video: Jak przyśpieszyć telefon, tablet lub komputer?

Jak wykonać pierwsze skanowanie w AVG PC TuneUP?

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji AVG PC TuneUp możesz od razu rozpocząć skanowanie swojego urządzenia, wybierając jedno z kilku dostępnych narzędzi, w zależności od Twoich potrzeb. Wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć proces optymalizacji i ochrony Twojego urządzenia.

AVG PC TuneUp - Przykładowy widok główny włączonej aplikacji

Konserwacja systemu wskazuje m.in. błędne wpisy w rejestrze (np. pozostałości po nieużywanych lub odinstalowanych aplikacjach), błędne skróty na dysku komputera, nieaktualne pliki cache w pamięci systemu oraz przeglądarek. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz szybko wykonać czyszczenie dysku ze zbędnych elementów.

AVG PC TuneUp - Konserwacja - Wykonaj czyszczenie dysku ze zbędnych elementów

Po zakończeniu skanowania możesz rozpocząć proces naprawiania. Możesz naprawić wszystkie elementy jednocześnie, wybrać tylko te, na których w danym momencie Ci zależy lub przejść do szczegółów poszczególnych elementów raportu, sprawdzając każdy znaleziony problem z osobna.

AVG PC TuneUp - Konserwacja - Po zakończonym skanowaniu rozpocznij proces naprawiania

W górnej części okna aplikacji znajdziesz Ustawienia. W tym miejscu możesz spersonalizować ustawienia aplikacji i dostosować wybrane procesy/skany do swoich potrzeb.

AVG PC TuneUp - Ustawienia - Spersonalizuj ustawienia aplikacji i dostosuj wybrane procesy do swoich potrzeb

Przykładową opcją, jaką możesz edytować, są etapy skanowania komputera zwane Konserwacją (patrz przykład wyżej). Aby zoptymalizować czas wykonywania konserwacji systemu, możesz przykładowo wyłączyć opcję defragmentacji dysków twardych, co spowoduje szybsze wykonanie skanowania, ale wykluczy defragmentację zawartości poszczególnych dysków i partycji. AVG PC TuneUp - Ustawienia - Konserwacja 1 kliknięciem - Zoptymalizuj czas wykonywania konserwacji systemu

Zobacz, w jaki sposób zarejestrować i aktywować usługę AVG PC TuneUp.
Czytaj więcej

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.