Sklep na Facebooku – fanaberia czy realny zysk?

Informacje oraz dyskusje na temat sklepów internetowych. Kopalnia wiedzy o usługach: eSklep oraz eSklep Premium

Najpopularniejszy w Polsce i na świecie portal społecznościowy ma już miliony użytkowników. Co więcej – ich liczba stale rośnie i nie zanosi się na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. Firmy już dawno odkryły potencjał Facebooka i wykorzystują go do kreowania wizerunku oraz do kontaktu z klientami. Nadal jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że portal ten może posłużyć jako „filia” ich sklepu internetowego.

Czym jest Facebook?

Z założenia Facebook to portal społecznościowy, który ma służyć utrzymywaniu kontaktów ze znajomymi, a w przypadku firm – do aktywnego kontaktu z jej klientami. Dlatego też tworzenie w nim sklepów internetowych jest jeszcze mało popularne. Prawdopodobnie portal nigdy nie stanie się serwisem skupionym na aktywnej sprzedaży, chociażby z tego powodu, że klienci znacznie większym zaufaniem darzą tradycyjne, wyspecjalizowane e-sklepy.

Jakie daje możliwości?

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać możliwości, które daje ten portal, pokazać się większemu gronu użytkowników i jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż. Z naszych obserwacji wynika, że zainteresowanie sklepami na Facebooku wśród potencjalnych klientów powoli (aczkolwiek systematycznie) wzrasta. Jest to kanał, który pozwala wyróżnić się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku e-commerce.

Właściciele sklepów niekiedy obawiają się problemów związanych z konfiguracją sklepu na Facebooku. Oprogramowanie eSklep umożliwia bezpłatnie i w prosty sposób automatyczne przeniesienie całości lub części asortymentu na portal. Aby uruchomić sklep eSklep na portalu Facebook, wystarczy skorzystać z naszego krótkiego poradnika.

Na co zwrócić uwagę?

Trudno stwierdzić, czy zabieg taki przyniesie wymierne korzyści i aktywną grupę klientów. Wszystko zależy od wielu indywidualnych czynników. Istotna jest np. grupa docelowa e-sklepu. Facebooka używają głównie 20-30 latkowie, dlatego jeśli asortyment adresowany jest właśnie do nich – jak najbardziej warto uruchomić sklep na tym portalu. Jeśli natomiast sprzedawane artykuły adresowane są do starszego pokolenia – nie będzie miało to większego sensu.

Pamiętajmy jednak o najważniejszym – Facebook jest przede wszystkim doskonałym narzędziem do promowania sklepu oraz budowania pozytywnego wizerunku wśród klientów.

Założenie profilu nic nie kosztuje, dlatego każdy e-sklep powinien posiadać profil i dbać o pozytywny szum wokół swojej marki. Dodatkowe wsparcie w postaci sklepu na Facebooku, to również kolejny kanał potencjalnej sprzedaży, który może pomóc i na pewno nie zaszkodzi.

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.