Skorzystaj z Tropiciela domen, aby wybrać najlepszy adres


Domena internetowa (np. www.twojafirma.pl) to unikalny adres internetowy, pod którym usługi (np. strona WWW, poczta e-mail, serwer FTP) są dostępne w sieci Internet. Nazwa domeny jest niepowtarzalna i korzystając z niej odwołujesz się do ściśle określonego zasobu w Internecie.

przykładowa nazwa domeny

Decydując się na zaistnienie w Internecie powinieneś zastanowić się nad wyborem nazwy domeny. Domena będzie wizytówką Twojej firmy, bądź prywatnej strony WWW – wybierz więc nazwę, która będzie kojarzyć się z tematyką strony, nazwą Twojej firmy lub typem działalności, jaką prowadzisz.

Podczas rejestracji domeny warto pamiętać o zasadzie pierwszeństwa (kto pierwszy, ten lepszy) – im później będziesz chciał zarejestrować domenę, tym trudniej będzie Ci wybrać ciekawą i krótką nazwę.

Obraz przedstawiający logo Tropiciela Domen

Wybawieniem z tej sytuacji jest Tropiciel domen, który sprawdzi dla Ciebie dostępność wybranych adresów (na podstawie wybranych przez Ciebie słów kluczowych i lokalizacji) i przedstawi wykaz domen, które najbardziej pasują do zdefiniowanych przez Ciebie kryteriów.

Jak skorzystać z Tropiciela domen?

  1. Wejdź bezpośrednio pod adres: https://home.pl/tropiciel-domen lub kliknij odnośnik “Tropiciel domen”, który znajduje się na naszej stronie głównej.

Domeny - Kliknij w odnośnik Tropiciel domen

  1. W wyświetlonym formularzu wpisz maksymalnie dwa słowa kluczowe, na podstawie których mają zostać wyszukane dla Ciebie wolne domeny.

Tropiciel domen - Wpisz słowo kluczowe

  1. Następnie wybierz rodzaj działalności (czyli kategorię), według której mają zostać wybrane domeny specjalnie dla Ciebie.

Tropiciel domen - Wyszukiwarka - Wybierz rodzaj działalności

  1. W ostatnim kroku określ obszar działania dla Twojej domeny. Na podstawie obszaru działania, zostaną dobrane te końcówki domenowe, które są najbardziej popularne w danym kraju lub rejonie geograficznym.

Tropiciel domen - Wyszukiwarka - Rodzaj działalności - Określ obszar działania

  1. Kliknij przycisk “Szukaj domen”, aby wyświetlić propozycje asystenta rejestracji domen.

Tropiciel domen - Wyszukiwarka - Rodzaj działalności - Obszar działania - Wybierz domenę dopasowaną do Ciebie

 1. Po kilku sekundach zostanie wyświetlony wykaz domen, które najbardziej pasują do Twoich kryteriów.
  Po najechaniu kursorem myszki na ikonę (i), która znajduje się obok nazwy domeny, zostanie wyświetlona informacja dlaczego akurat ta domena została zaproponowana do rejestracji.

Jak dobrze wybrać adres internetowy?

Rejestracja domeny powinna być krokiem przemyślanym – dlatego należy poświęcić jej przynajmniej krótką chwilę. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem swojej domeny, przygotowaliśmy krótki poradnik. Kliknij tutaj, aby przeczytać jak dobrze wybrać adres internetowy.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub