Jak dodać obraz i galerię we wpisie WordPress?

Dodawanie obrazów i galerii zdjęć we wpisach WordPress stanowi jeden z kluczowych elementów do urozmaicenia treści i przyciągnięcia uwagi użytkownika. Obrazy mogą stanowić zarówno uzupełnienie czy rozszerzenie treści, ale także zawierać kluczowe informacje. Ważne dla użytkownika, których nie powinien przeoczyć. Jednak dodawanie obrazów i galerii to także ważny czynnik w pozycjonowaniu strony czy dotarciu do nowych użytkowników. Zawierają one atrybuty, które mogą mieć wpływ na SEO witryny internetowej oraz same obrazy, wyświetlane są np. w Grafice Google. Sprawdź jak dodać obraz lub galerię we wpisie WordPress.

SPIS TREŚCI

Obrazy i galerie WordPress – informacje podstawowe

Obrazy i galerier to znakomity sposób aby uatrakcyjnić wygląd strony internetowej oraz publikowanych treści. Kilka zdjęć, grafik czy animacji GIF może poprawić czytelność stron. Wielu użytkowników Internetu jest przyzwyczajona do oglądania obrazów. Przyzwyczajają nas do tego także media społecznościowe, takie jak np. Instagram. To często obrazy są dodatkowym motywatorem do tego aby zapoznać się w treścią opublikowanej strony internetowej.

Dodawanie obrazów czy galerii zdjęć nie jest trudne. Dzięki edytorowi treści Gutenberg możesz to wykonać w łatwy sposób wstawiając gotowe bloki a następnie wczytując w nie obrazy. Nie zajmie Ci to wiele czasu, a same bloki są na tyle proste w obsłudze i konfiguracji, że szybko dopasujesz rozmiar obrazu do Twoich potrzeb oraz nadasz im niezbędne atrybuty jak tekst alternatywny i tytuł, a nawet podpis.

Jak dodać obraz we wpisie WordPress?

Obraz to pojedyncza grafika dodawana za pomocą bloku Obrazek. Po jego umieszczeniu w treści wpisu możesz ustalić rozmiar i położenie obrazu, a dzięki dodatkowym opcjom nadać mu unikalny styl, uzupełnić atrybuty obrazu:

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Dodaj nowy blok: Obrazek.
 5. Wczytaj obraz z dysku, z biblioteki mediów lub zewnętrznego odnośnika URL.
 6. Zmień rozmiar obrazu łapiąc jego krawędzie, możesz także zmienić położenie względem strony, np. wyśrodkuj.
 7. Z prawej strony ekranu znajdziesz opcje dodatkowe, np. dokładnie wymiary obrazu, atrybuty tytułu i tekst alternatywny.

Jak dodać galerię we wpisie WordPress?

Galeria to blok umożliwiający dodawanie wielu zdjęć w formie jednego bloku, który w zależności od wprowadzonych ustawień będzie dopasowywał sposób prezentacji grafik do Twoich potrzeb lub potrzeb publikowanej treści. Dodając blok Galeria zostaniesz poproszony o wskazanie kilku obrazów, które następnie będą widoczne we wpisie WordPress. Dzięki dodatkowym opcjom nadasz galerii unikalny wygląd i wprowadzisz dodatkowe atrybuty obrazków.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Dodaj nowy blok: Galeria.
 5. Wybierz obrazy do umieszczenia w galerii.
 6. Na etapie wyboru obrazów uzupełnij tytuł oraz tekst alternatywny.
 7. W kolejnym kroku możesz dodać opcjonalnie podpis do każdego obrazu lub później dodać podpis do całej galerii.
 8. Zmień w dowolny sposób położenie obrazów w galerii.
 9. Po prawej stronie ekranu znajdziesz dodatkowe opcje dla galerii WordPress.

Kontroluj ilość obrazów i kolumn aby dopasować wygląd galerii do Twoich potrzeb.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.