Certyfikat rezydencji podatkowej 2024 – Facebook, LinkedIn

Korzystasz z Facebooka, LinkedIna, TikToka, publikujesz reklamy w Google Ads lub na Twitterze? Certyfikat rezydencji podatkowej będzie Ci potrzebny przy rozliczaniu podatków za usługi reklamowe nabywane u zagranicznych kontrahentów. To dokument, który może zabezpieczyć Cię przed podwójnym opodatkowaniem usług reklamowych. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas kompletowania dokumentów i pobierz aktualne certyfikaty rezydencji podatkowej dla popularnych serwisów, z których korzystasz.

SPIS TREŚCI

Płatności dokonywane na rzecz zagranicznych kontrahentów są opodatkowane w kraju, gdzie podatnik ma swoją siedzibę. Wszystkie serwisy, opisane w poniższym artykule mają swoją siedzibę w Irlandii i to tam odprowadzane będzie 20% podatku, którymi są obciążone usługi reklamowe. 

Chcesz skutecznie reklamować swoją firmę? Sprawdź, jak reklama internetowa wpłynie na rozpoznawalność Twojej marki!

Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej?

Certyfikat rezydencji podatkowej jest dokumentem, który zaświadcza o miejscu zamieszkania lub siedzibie podatnika. Wydaje się go w celu weryfikacji, w którym kraju należy odprowadzić podatek od wykupionych usług. Dokument musi zawierać datę wystawienia oraz czas, w którym obowiązuje, a także dane firmy i jej siedzibę. Posiadanie aktualnego certyfikatu pozwala uniknąć podwójnego opodatkowania usługi, którą nabyliśmy i nieprzyjemności w razie kontroli skarbowej w siedzibie naszej firmy.

WAŻNE! Certyfikat rezydencji może być wystawiany dla konkretnego roku kalendarzowego – obecnego lub minionego. Nie można wystawiać go na usługi, które będą świadczone w przyszłości. Należy pamiętać, aby na bieżąco aktualizować certyfikaty dla wszystkich serwisów, z których korzystamy.

Wszystkie opisane firmy wydają certyfikaty rezydencji podatkowej na początku roku kalendarzowego. Teraz nie musisz ich szukać – przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie aktualne certyfikaty dla opisanych podmiotów.

Przed rokiem 2019 organy podatkowe w Polsce uznawały jedynie oryginały certyfikatów lub kopie dokumentów, poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza. Dobrą wiadomością dla przedsiębiorców była zmiana, wprowadzona przez ustawodawcę 1 stycznia 2019 roku. Od tego momentu możemy bezpiecznie posługiwać się kopią certyfikatu rezydencji podatkowej i przedstawiać ją w celu potwierdzenia siedziby kontrahenta. Kopia certyfikatu rezydencji podatkowej dotyczy niektórych usług niematerialnych (w tym usług reklamowych, które nabywamy w ramach współpracy z serwisami społecznościowymi) i jest uznawana, jeśli Twoje wydatki na usługi niematerialne (w tym usługi reklamowe) w danym roku kalendarzowym nie przekraczają 10 000 zł.

Przedsiębiorcy, którzy przekraczają próg 10 000 zł opłat rocznie, powinni skontaktować się z serwisem, który świadczy dla nich usługi. W takim przypadku konieczne jest uzyskanie potwierdzenia, że podatki są legalnie odprowadzane.

Certyfikat rezydencji podatkowej – Facebook

logo Facebooka - certyfikat rezydencji podatkowej

Certyfikat Facebooka pozwoli Ci uniknąć konsekwencji w postaci podwójnego opodatkowania usług reklamowych. Według najnowszych przepisów podatkowych certyfikat może być przechowywany w firmie w wersji elektronicznej. Warto zabezpieczyć się na wypadek kontroli skarbowej i posiadać w siedzibie swojej firmy certyfikaty z obecnego kalendarzowego oraz minionych lat, w których korzystaliśmy z usług Facebooka. Zabezpiecz się na wypadek kontroli i pobierz dokument, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Pobierz tutaj:

Prowadzisz konto firmowe na Instagramie? Rozliczając reklamy zamieszczane na tej platformie możesz skorzystać z certyfikatu rezydencji podatkowej Facebooka.

Chcesz skontaktować się z konsultantem Facebooka? W naszej pomocy opisaliśmy w jaki sposób możesz skontaktować się z przedstawicielem portalu Facebook (np. w sprawie płatności za kampanie reklamowe).

Certyfikat rezydencji podatkowej – LinkedIn

logo Linkedin - certyfikat identyfikacji podatkowej

Korzystanie z serwisu LinkedIn przez firmy w celu promocji marki, budowania wizerunku eksperta na rynku i rekrutacji kandydatów do pracy jest dziś na porządku dziennym w firmach na całym świecie. Korzystając z szerokiego spektrum możliwości serwisu trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z płatnych funkcji kont biznesowych (np. z usług reklamowych) wiąże się z koniecznością rozliczania podatku, a więc wymagane będzie pobranie aktualnego certyfikatu.

Pobierz tutaj:

Certyfikat rezydencji podatkowej – TikTok

Rosnąca popularność TikToka sprawia, że coraz więcej film zaczyna się reklamować na tej platformie. To miejsce, w którym przede wszystkim łatwo jest dotrzeć do najmłodszych pokoleń, które częściej wybierają TikToka niż Facebooka. By korzystać z możliwości reklamowych na TikToku, przyda Ci się certyfikat rezydencji podatkowej. Aktualny dokument znajdziesz poniżej.

Pobierz tutaj:

Starsze certyfikaty podatkowe pozostałych platform

Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz certyfikatów podatkowych z poprzednich lat z innych platform, niżej znajdziesz starsze dokumenty wystawione przez Twitter, Google, Microsoft i Adobe.

Certyfikat rezydencji podatkowej – Twitter

Logo serwisu Twitter - certyfikat rezydencji podatkowej

Mikroblogowanie na Twitterze jest często praktykowane przez firmy, które szukają nowych środków skutecznej komunikacji ze swoimi odbiorcami i chcą zwiększyć ich zainteresowanie swoimi usługami. To świetne medium do kierowania ruchu na swoją witrynę internetową i budowania świadomości marki. Często publikowane, przemyślane tweety mogą zbudować wokół marki duże grono zaangażowanych i wiernych klientów. Korzyści z korzystania z platformy są niezaprzeczalne, jednak firmy pragnące korzystać z Twitter Ads muszą zaopatrzyć się w certyfikat rezydencji.

Certyfikat rezydencji podatkowej – Google

Logo Google - certyfikat identyfikacji podatkowej

Z kampanii Google Ads korzysta już niemal każda firma, która chce zaistnieć ze swoimi usługami w świadomości internautów. To popularne narzędzie zarówno wśród niewielkich firm, jak i globalnych marek, pozwalające na zdobywanie nowych klientów w ramach swojego budżetu. Dzięki nim możemy idealnie targetować reklamy i uzyskać cel biznesowy, na którym nam zależy. Więcej informacji: czym jest reklama Google Ads i jak ją konfigurować?

Pobierz tutaj:

Certyfikat rezydencji podatkowej – Microsoft

Logo Microsoft - certyfikat rezydencji podatkowej

Microsoft ma w swojej ofercie liczne udogodnienia dla wszystkich przedsiębiorców: począwszy od małych firm, kończąc na wielkich korporacjach. Z systemów operacyjnych i oprogramowania biurowego Microsoftu (np. popularnego Office 365) korzystają dziś miliony przedsiębiorców.

Pobierz tutaj:

Certyfikat rezydencji podatkowej – Adobe

Adobe certyfikat rezydencji podatkowej

Adobe to jeden z najpopularniejszych producentów aplikacji i oprogramowań dla twórców. Amerykańskie przedsiębiorstwo tworzy oprogramowania graficzne dla systemów macOS i Windows, a swoje usługi kierują do fotografów, grafików, projektantów i innych twórców.

Pobierz tutaj:

Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie