Moduł Yelp – szukaj miejsc, dodawaj opinie

Yelp to społecznościowy serwis działający w Internecie, który pozwala na dzielenie się opinią i wystawianie ocen lokalnym przedsiębiorstwom działającym w Twojej okolicy. Serwis wraz z mobilną aplikacją, ma na celu umożliwić użytkownikom szybkie wyszukanie wybranych firm i usług, które znajdują się w bliskiej odległości od nich. Następnie daje możliwość zapoznania się z opiniami i ocenami firmy, wystawionymi przez innych użytkowników, aby w końcu oddać użytkownikowi serwisu samodzielną możliwość oceny nawiązanej współpracy.

Poradnik Video: Jak dodawać i zarządzać modułami strony WWW?

ID Yelp czyli identyfikator konta firmowego

Celem poprawnej konfiguracji modułu Yelp na stronie utworzonej w kreatorze WWW, niezbędne będzie posiadanie ID konta firmowego w serwisie Yelp.

Kliknij tutaj, aby założyć konto firmowe i dołączyć do społeczności Yelp.

ID konta nie jest elementem dostępnym bezpośrednio w panelu zarządzania kontem w Yelp, dlatego istotne będzie skorzystanie z paska adresu dostępnego w przeglądarce internetowej

ID firmy dodanej do Yelp, można uzyskać wchodząc na profil danej firmy w przeglądarce internetowej. ID pojawia się w pasku adresu, po adresie głównym strony WWW tj. www.yelp.pl/biz/identyfikator_konta. ID składa się z nazwy firmy i jej lokalizacji oddzielonych myślnikami.

Yelp - Adres URL - ID Yelp - Znajdź Identyfikator konta firmowego w pasku adresu strony WWW

Przykładowy identyfikator konta firmowego ma postać: firma-jana-szczecin co może odpowiadać nazwie firmy Firma Jana w Szczecinie. W pasku adresu ID powinno być widoczne w postaci https://yelp.pl/biz/firma-jana-szczecin.

Dodawanie i konfiguracja modułu

  1. Wstaw nowy element na stronie WWW.
    Wstaw nowy element strony w Kreatorze stron WWW
  2. Złap i przeciągnij moduł Yelp.
  3. Kliknij w moduł aby przejść do jego konfiguracji. Podał identyfikator konta Yelp i zapisz zmiany.
    Yelp - wyraź swoją opinię.
  4. Opublikuj stronę WWW.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.