Jak przenieść hosting do home.pl?

Posiadanie hostingu internetowego umożliwia m.in. utrzymanie przestrzeni na strony internetowe, bazy danych oraz pocztę e-mail. To także przestrzeń na pliki i dokumenty, które możesz udostępniać innym użytkownikom lub przechowywać w chmurze. W dowolnej chwili możesz przenieść hosting do home.pl, a wraz z nimi przenieść stronę internetową WordPress, Joomla, pocztę prywatną i firmową oraz bazy danych niezbędne, np. do działania aplikacji firmowych.

SPIS TREŚCI

Nie istnieją ograniczenia w zakresie ilości i możliwości zmiany dostawcy usług hostingowych. Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi hostingowe i tak samo wiele istnieje modeli ich działania. Na to wpływa także cena oraz jakość świadczonej usługi.

home.pl świadczy usługi od ponad 20 lat opierając się na sprawdzonych i wydajnych rozwiązaniach. Oferujemy idealne warunki do prowadzenia firmy online i działania w sieci Internet. Zapewniamy stałą możliwość rozwoju i dostosowania do zmieniającego się rynku i Internetu. Opieramy działanie usług o własną infrastrukturę, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Czy mogę samemu przenieść hosting do home.pl?

Proces przenoszenia usługi hostingowej zależy m.in od ilości stron WWW, skrzynek e-mail, domen oraz częściowo wiedzy, jaką posiadasz o zarządzaniu usługami. home.pl dostarcza szereg instrukcji, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez ten proces. Możesz samodzielnie przenieść hosting do home.pl, lub skorzystać z naszej pomocy. Sprawdź ofertę migracji.

Przebieg procesu przenoszenia hostingu do home.pl

Podstawowe kroki przy przenoszeniu hostingu to:

  1. Wybór właściwej usługi hostingowej dopasowanej do Twoich potrzeb: poznaj ofertę na usługi hostingowe oraz usługi dedykowane pod strony CMS: Hosting WordPress SSD
  2. Pobierz stronę internetową od aktualnego dostawcy: większość stron składa się z plików oraz bazy danych, np. SQL. Konieczne jest pobranie obu elementów. Może się zdarzyć, że Twoja strona korzysta z większej ilości baz danych.
  3. Umieść pliki strony na hostingu: umieść pliki strony internetowej i bazy danych na hostingu.
  4. Przenieś zawartość skrzynek e-mail: zawartość skrzynek e-mail przenoszona jest zwykle za pomocą obsługi tzw. kont zewnętrznych lub programu pocztowego. Ten proces wymaga dostępu do nowej jak i starej skrzynki pocztowej. Upewnij się również, że posiadasz aktywną funkcję Catch All, aby mieć pewność, że żadna wiadomość nie zostanie utracona.

Informacje dodatkowe

W procesie przenoszenia hostingu należy uwzględnić:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie