Jak przenieść hosting do home.pl?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Posiadanie hostingu internetowego umożliwia m.in. utrzymanie przestrzeni na strony internetowe, bazy danych oraz pocztę e-mail. To także przestrzeń na pliki i dokumenty, które możesz udostępniać innym użytkownikom lub przechowywać w chmurze.

Nie istnieją ograniczenia w zakresie ilości i możliwości zmiany dostawcy usług hostingowych. Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi hostingowe i tak samo wiele istnieje modeli ich działania. Na to wpływa także cena oraz jakość świadczonej usługi.

home.pl świadczy usługi hostingowe od ponad 20 lat opierając ich działanie na sprawdzonych i wydajnych rozwiązaniach. Nie tylko oferujemy doskonałe warunki do prowadzenia firmy online i działania w sieci Internet, ale jednocześnie swoją ofertą zapewniamy klientom stałą możliwość rozwoju i dostosowania do zmieniającego się rynku i Internetu. Od początku istnienia firmy opieramy działanie usług o własną infrastrukturę, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W dowolnej chwili możesz przenieść hosting do home.pl, a wraz z nimi przenieść stronę internetową WordPress, Joomla, pocztę prywatną i firmową oraz bazy danych niezbędne, np. do działania aplikacji firmowych.

Czy mogę samemu przenieść hosting do home.pl?

Poza podstawowymi i jednocześnie najważniejszymi korzyściami wynikającymi z doświadczenia naszej firmy, możliwości rozwoju za sprawą bogatego portfolio usług oraz własnych rozwiązań serwerowych powinieneś pamiętać o przygotowaniu się do przeniesienia usługi.

Proces przenoszenia usługi hostingowej może być mniej lub bardziej złożony, co będzie wynikało z ilości stron WWW, skrzynek e-mail, domen oraz po części wiedzy jaką posiadasz o zarządzaniu nimi. home.pl dostarcza szereg instrukcji, poradników i tutoriali, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez ten proces. Możesz samodzielnie przenieść hosting do home.pl lub skorzystać z naszej pomocy. Sprawdź ofertę Pomocy Premium oraz Usług informatycznych (oferta łączy się).

Jak przebiega proces przenoszenia hostingu do home.pl?

Ilość kroków jakie powinieneś wykonać do przeniesienia hostingu do home.pl zależy od kilku czynników, w tym ilości posiadanych stron WWW, skrzynek e-mail, obsługiwanych domen. Zwróć uwagę, że w tym artykule omawiamy proces przeniesienia zawartości hostingu.

Podstawowe kroki przy przenoszeniu hostingu to:

  1. Wybór właściwej usługi hostingowej dopasowanej do Twoich potrzeb: poznaj ofertę na usługi hostingowe klasy Biznes, usługi dedykowane pod strony CMS: Hosting WordPress SSD oraz hosting dedykowany oparty o indywidualne rozwiązania serwerowe.
  2. Pobranie strony internetowej od aktualnego dostawcy usługi hostingowej: większość stron składa się z plików oraz bazy danych, np. SQL. Konieczne jest pobranie obu elementów. Może się zdarzyć, że Twoja strona korzysta z większej ilości baz danych.
  3. Umieszczenie plików strony internetowej, utworzenie oraz import baz danych na nowym hostingu: podczas przesyłania baz danych, najpierw zainstaluj wybrane aplikacje internetowe na nowym serwerze (te z których korzystałeś na starym serwerze). Zaloguj się i użyj phpMyAdmin, aby przenieść pliki bazy danych na nowy serwer.
  4. Utworzenie, a następnie przeniesienie zawartości skrzynek e-mail: zawartość skrzynek e-mail przenoszona jest zwykle za pomocą obsługi tzw. kont zewnętrznych lub programu pocztowego. Ten proces wymaga dostępu do nowej jak i starej skrzynki pocztowej. Upewnij się również, że posiadasz aktywną funkcję Catch All, aby mieć pewność, że żadna wiadomość nie zostanie utracona.

O czym jeszcze należy pamiętać przy przenoszeniu hostingu?

W procesie przenoszenia hostingu należy także uwzględnić:

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie