Jak uruchomić reklamę banerową Google Display Network w narzędziu eKampanie Google?


W tym artykule dowiesz się jak samodzielnie stworzyć atrakcyjne grafiki reklamowe i uruchomić kampanię banerową w sieci Google Display Network przy użyciu usługi eKampanie Google. Budowa kampanii marketingowej w sieci Google Display Network dzięki narzędziu eKampanie Google jest bardzo prosta.

Na wstępie, jeśli nie masz żadnej aktywnej domeny w panelu klienta, dodaj domenę, którą chcesz reklamować. Sprawdź jak połączyć domenę z kontem eKampanie Google.

Pamiętaj również, że aby Twoja kampania banerowa w sieci Google Display Network działała poprawnie, powinieneś mieć zainstalowany kod śledzący na swojej witrynie. Sprawdź jak zainstalować kod śledzący eKampanie Google na swojej witrynie.

Instrukcja wideo – jak rozpocząć tworzenie kampanii banerowej Google Ads?

Jak uruchomić reklamę banerową Google Ads za pomocą eKampanii Google?

Aby rozpocząć tworzenie kampanii banerowej w sieci Google Display Network przy użyciu eKampanie Google:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Po zalogowaniu do Panelu klienta home.pl, przejdź do zakładki eKampanie Google i kliknij przycisk: Kampanie banerowe.
 3. Z rozwijanej listy wybierz stronę, dla której chcesz stworzyć kampanię banerową.
  Po zalogowaniu do Panelu klienta, kliknij przycisk Kampanie banerowe i wybierz stronę.
 4. Po wybraniu strony, dla której chcesz stworzyć kampanię banerową, zostaniesz przekierowany do panelu użytkownika usługi eKampanie Google. Po przejściu do panelu zarządzania kampaniami banerowymi eKampanie Google, naciśnij przycisk: Rozpocznij.
  Kliknij przycisk Rozpocznij, aby rozpocząć tworzenie kampanii banerowej.
 5. Na wyświetlonym ekranie uzupełnij pole: Nazwa działalności. W pierwszym kroku wpisz nazwę Twojej firmy, która będzie wyświetlała się na stworzonych przez Ciebie banerach reklamowych.
 6. Następnie uzupełnij pole: Strona internetowa, którą chcesz reklamować. Zdefiniuj stronę internetową, na którą mają prowadzić Twoje banery reklamowe. Jeśli chcesz reklamować którąś z podstron Twojej witryny również istnieje taka możliwość:
  Wybierz adres strony internetowej, dla której ma zostać utworzona kampania banerowa.
 7. W polu Twoja branża określ branżę, w której działa Twój biznes. Wskazówka: Zacznij pisać nazwę kategorii, aby wyświetlić pasujące wyniki. Z rozwijanej listy wybierz tę opcję, którą najlepiej określa Twoją działalność:
  Określ rodzaj działalności, którą chcesz reklamować.
 8. Po zdefiniowaniu swojego biznesu, naciśnij przycisk: Przejdź do targetowania.
  Kliknij przycisk Przejdź do targetowania, aby rozpocząć targetowanie reklamy.
 9. Na wyświetlonym ekranie w sekcji: Targetowanie – wybór lokalizacji, możesz wybrać lokalizację, w której działa Twój biznes. Możesz wybrać: państwo, województwo, lub konkretne miasta. Prawidłowe wybranie którejś z opcji wpłynie na lepsze wyniki Twojej kampanii banerowej przy użyciu sieci Google Display Network.
 10. Po zakończonym targetowaniu, przejdź do etapu tworzenia Twojego baneru – w tym celu kliknij przycisk: Przejdź do tworzenia reklam.
  Kliknij przycisk Przejdź do tworzenia reklam, aby rozpocząć tworzenie reklamy graficznej.
 11. Kolejny etap to zaprojektowanie atrakcyjnego baneru graficznego na potrzeby Twojej kampanii banerowej w sieci Google Display Network. W tym kroku skorzystaj z darmowego banku zdjęć, poprzez wpisanie hasła określającego, co ma przedstawiać Twoje zdjęcie reklamowe bądź grafika. Możesz też wgrać obraz ze swojego komputera.
  WAŻNE! Pamiętaj, że zdjęcie lub grafika, które wgrasz ze swojego komputera nie może być objęte prawami autorskimi. W przeciwnym wypadku, Twoja reklama może zostać wyłączona.
 12. Po wybraniu zdjęcia, dostosuj rozmiar swoich banerów do wymagań sieci Google Display Network. W tym zadaniu pomoże Ci proste narzędzie graficzne, przy pomocy którego będziesz miał pewność, że Twoje banery będą w odpowiednich rozmiarach i wielkościach.Dostosuj 3 rozmiary banerów : reklamę prostokątną, reklamę poziomą i reklamę pionową. Każdą kolejną kreację zatwierdź przyciskiem: Zapisz i kontynuuj.
  Kliknij przycisk Zapisz i kontynuuj, aby zapisać zmiany i przejść dalej.
 13. Po określeniu trzech różnych rozmiarów banerów przejdź do następnego kroku, w którym dostosujesz wygląd tekstu umieszczonego na swoich banerach.
  Dostosuj wygląd reklamy i następnie wybierz tekst reklamy.
 14. To proste narzędzie graficzne ma wiele funkcjonalności.  Dostosuj wygląd swojej reklamy według własnych preferencji. Możesz dopisać tutaj teksty reklamowe, które mają wyświetlać się na Twoich banerach. Możesz również zmieniać ich umiejscowienie. Do funkcjonalności należy również możliwość edycji tekstu pod kątem czcionki, rozmiaru, czy koloru.Zadecyduj o wyglądzie Twoich trzech różnych banerów, zatwierdzając ich wygląd przyciskiem: Zapisz i kontynuuj.
 15. Po skonfigurowaniu swoich banerów zostaniesz przekierowany do strony z podglądem Twoich reklam. Dzięki wizualizacji zobaczysz jak będą się one prezentowały na najpopularniejszych polskich witrynach.
  Na obrazku możesz sprawdzić podgląd tworzonej reklamy.
 16. Twoje banery są już gotowe. Wystartuj ze swoją kampanią banerową w sieci Google Display Network poprzez naciśnięcie przycisku: Przejdź do zakupu.
  Kliknij przycisk Przejdź do zakupu, aby przejść dalej.
 17. Zostaniesz przekierowany na stronę z dedykowanymi pakietami cenowymi dla kampanii banerowej.
  Wybierz pakiet kampanii banerowej i przejdź do jego opłacenia.
 18. Wybierz któryś z nich i ciesz się sukcesem swojej kampanii banerowej!

Wypróbuj eKampanie Google w home.pl

Skorzystaj jako pierwszy z darmowego narzędzia do marketingu internetowego w home.pl!

eKampanie Google Wypróbuj za darmo

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub